Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Guľa sa dostal medzi troch najlepších trénerov v Česku

Adrián Guľa. (Autor: TASR/Pavol Zachar)
SITA|9. júl 2020 o 15:24

Vyhral tréner Slavie Praha Jindřich Trpišovský.

BRATISLAVA. Adrián Guľa obsadil tretie miesto medzi futbalovými trénermi v práve skončenom súťažnom ročníku českej Fortuna ligy.

V tradičnej ankete, v ktorej hlasujú zástupcovia médií, ale aj tréneri a kapitáni jednotlivých tímov, Guľu predstihli tréner Liberca Pavel Hoftych a kormidelník majstrovskej Slavie Praha Jindřich Trpišovský.

Ten zvíťazil s veľkým náskokom. Informáciu priniesol aj portál indes.cz.

Štyridsaťpäťročný Guľa vo svojom prvom zahraničnom angažmáne v kariére priviedol Viktoriu Plzeň k druhému miestu v sezóne 2019/2020.

Niekdajší tréner MŠK Žilina či AS Trenčín prevzal Plzeň až v úvode tohto kalendárneho roka po Pavlovi Vrbovi a v konečnom účtovaní jeho tím zaostal o 9 bodov za Slaviou Praha.

"Som šťastný, že môžem pracovať s takými hráčmi a v takom veľkom klube. Každý deň sa snažíme všetci v klube odovzdať maximum a posúvať sa dopredu. V predkole Ligy majstrov chceme byť čo najlepšie pripravení a dostať Viktoriu opäť do skupinovej fázy.

Verím, že s podporou fanúšikov budeme opäť úspešné v domácej ligovej súťaži aj v pohároch," uviedol Adrian Guľa.

Guľa bol jediným Slovákom v prvej trojke v jednotlivých kategóriách ankety, ktorá vyberala najlepších z najlepších v práve skončenej sezóne.

Premiantom spomedzi všetkých hráčov v Česku sa stal brankár Slavie Praha Ondřej Kolář a medzi cudzincami dominoval rovnako hráč Slavie, rumunský reprezentant zo stredu poľa, Nicolae Stanciu.

Hráčom sezóny podľa fanúšikov sa stal iba 17-ročný talent zo Sparty Praha Adam Hložek. Medzi obrancami triumfoval Jakub Brabec z Plzne a medzi útočníkmi Petar Musa, ktorý hrával v Liberci aj v Slavii.

Najlepší tréneri sezóny 2019/2020 v Česku:

1. Jindřich Trpišovský (Slavia Praha) 163 bodov

2. Pavel Hoftych (Slovan Liberec) 45

3. Adrián Guľa (Viktoria Plzeň) 40.

Súvisiace články