Žilina predĺžila zmluvu viacerým hráčom, medzi nimi aj svojmu kapitánovi

Ján Minárik (v popredí). (Autor: TASR)
TASR|20. jan 2022 o 17:50

Minárik predĺžil spoluprácu s klubom o ďalší rok.

ŽILINA. Vedenie futbalového klubu MŠK Žilina sa tesne pred odchodom na sústredenie v Spojených arabských emirátoch dohodlo na zmluvách so šiestimi hráčmi.

Poistilo si brankárov Ľubomíra Belka s Marekom Teplanom, obrancu a kapitána Jána Minárika, stredopoliara Tibora Slebodníka aj dvojicu mladých Afričanov Richmonda Owusuho s Henrym Addam. Informoval o tom oficiálny klubový web.

Teplan podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu, trvajúcu do 31. decembra 2025. "Som veľmi rád, že mi klub dal možnosť ďalej pokračovať v MŠK Žilina a ponúkol mi profesionálny kontrakt. Je to pre mňa motivácia naďalej na sebe pracovať, zlepšovať sa a zároveň sa tým odvďačiť klubu za prejavenú dôveru.

Každý tréning s chalanmi ma baví a posúva, čo je najdôležitejšie. Určite by som chcel najmä naberať čo najviac skúseností aj v "B"-tíme a postupne sa prebojovať do brány aj v ligových zápasoch,“ uviedol pre klubovú stránku Žiliny.

Belko predĺžil zmluvu s materským klubom do 30. júna 2025. "Pocity sú výborné. Teším sa, že sa môžem ďalej rozvíjať v tomto klube. Nad predĺžením zmluvy som ani na sekundu nerozmýšľal, chcem sa stále zlepšovať a zbierať skúsenosti v žltozelenom drese.

Okúsil som už finále pohára, zažil prvé štarty vo Fortuna lige, ale aj naďalej potrebujem v tréningoch pracovať a podávať kvalitné výkony. Moje najbližšie ambície sú spojené s tými klubovými – prvá šestka je základ, potom sa môžeme pozerať aj vyššie, kvalitu na to stále máme.“

Minárik predĺžil spoluprácu s klubom o ďalší rok. Stopér sa vypracoval na lídrov obrany, preto s novou zmluvou do 30. júna 2024 prichádza aj zvýšená zodpovednosť. „Veľmi si vážim možnosť pôsobiť v klube o rok dlhšie.

Celý futbalový život som prežil v žltozelenom a som navyše vďačný nastupovať za neho s kapitánskou páskou. Budem robiť maximum, aby sme ako celý tím podávali dobré výkony a ja zozadu k tomu prispel čo najväčšou mierou.“

Slobodník predĺžil zmluvu o ďalšie tri roky do 30. júna 2025. Africký krídelník Addo dal o sebe doteraz najvýraznejšie vedieť v mládežníckej Lige majstrov, kde dopomohol k postupom cez grécky PAOK i kazašský Kairat.

Aktuálne je počas zimnej prípravy súčasťou „A“-tímu, nová zmluva má platnosť do 30. júna 2023. Prvú „profi“ zmluvu podpísal aj mladý africký obranca Owusu, má trvanie do 31. decembra 2026.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: