Slovnaft Cup priniesol šokujúci výsledok. Amatéri vyradili klub z druhej ligy

Futbalisti MFK Bytča po víťazstve nad MFK Tatran Liptovský Mikuláš v 3. kole Slovnaft Cupu. (Autor: MFK Bytča)
Ivan Mriška|25. sep 2024 o 21:45

Bytča sa teší z postupu do štvrtého kola.

BYTČA. Pred zápasom na nich vypísali stávkové kancelárie kurz 19 ku 1.

Futbalisti Bytče boli v stretnutí proti druholigovému Liptovskému Mikulášu outsiderom. Na rozdiel od druholigistov, sú totiž amatéri.

Slovnaft Cup však prináša aj prekvapenie. Jedno také sa zrodilo v 11-tisícovom meste zo Žilinského kraja.

Hrali s dorastencami

Domáci štvrtoligista predviedol bojovný výkon, ktorý slávil úspech. Liptákov zdolal 2:1 a postúpil do štvrtého kola pohárovej súťaže.

„Najskôr sme zdolali treťoligový Poprad, teraz druholigistu. Je to pre nás veľké prekvapenie a odmena. Za prácu, ktorú robíme dobre,“ pre Sportnet povedal prezident MFK Bytča Miroslav Minarčik.

Bytča do zápasu nastúpila s dvomi dorastencami, tretí striedal. Aj preto je jej víťazstvo mimoriadne cenné.

„Sedem našich dorastencov hráva pravidelne s áčkom a podobné zápasy sú pre nich veľkou inšpiráciou. Vďaka ním môžu snívať, že ak budú poctivo a tvrdo pracovať, môžu to niekde dotiahnuť,“ dodal s tým, že futbalisti Bytče hrali s nasadením, bojovne, za čo je na nich hrdý.

Nastavili správnu taktiku

Bytču poslal do vedenia v 21. minúte Jakub Hrtánek. V 52. minúte navýšil jej vedenie Daniel Hundák.

„Zamerali sme sa na pozornú defenzívu. V prvom polčase sa nám naskytla príležitosť, z ktorej sme dali gól. Do prestávky sme mali ešte jednu podobnú šancu, ale i súper nastrelil brvno,“ hodnotil tréner Bytče Stanislav Lojdl.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Hosťujúci Giuliano Antonio Marek síce v 90. minúte stav skorigoval na 2:1, no na postupe Bytče to už nič nezmenilo.

„Zvolili sme správnu taktiku. Pozornou defenzívou sme eliminovali silné stránky súpera.

V druhom polčase sme hru kontrolovali. Po druhom góle to vyzeralo na jasnú záležitosť, ale po góle hostí sa ešte hrali štyri minúty. Bol tam závar, ale nakoniec sme zaslúžene postúpili,“ dodal.

Odmena za poctivú prácu

Zaujímavosťou je, že v sezóne 2021/22, kedy hral Liptovský Mikuláš Fortuna ligu, Bytča pôsobila len v oblastnej súťaži.

„Je to paradox. Z tohto pohľadu je to zaujímavý výsledok. Je to odmena za poctivú prácu. Teším sa hlavne z výkonu mladých chlapcov,“ uviedol Lojdl.

Domov»Futbalnet»Slovnaft Cup priniesol šokujúci výsledok. Amatéri vyradili klub z druhej ligy