Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Zaplatíte Maradonom? Legendárneho futbalistu možno vyobrazia na bankovke

Pamiatku Maradonu si uctievajú po celom svete. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 8. dec 2020 o 17:05

Malo by ísť o bankovku najvyššej nominálnej hodnoty.

BRATISLAVA. Podobizeň nedávno zosnulej futbalovej legendy Diega Maradonu by sa už čoskoro mohla stať obsahom peňaženiek obyvateľov jeho rodnej Argentíny.

Miestna senátorka Norma Durangová totiž navrhla, aby sa tvár jedného z najlepších hráčov futbalovej histórie dostala na argentínske bankovky.

Návrh je, aby podobizeň Diega Maradonu bola na bankovke najvyššej nominálnej hodnoty 1000 pesos, čo je v prepočte približne 10 eur. Informácie prinieslo argentínske periodikum La Nación.

Na prednej strane by bola tvár niekdajšieho futbalistu, na zadnej vyobrazenie jedného z jeho najslávnejších momentov - pri druhom góle do siete Angličanov vo štvrťfinále MS 1986.

Na šampionáte v Mexiku vtedy výber Argentíny dokráčal až k titulu. Dva najznámejšie góly v podaní Maradonu padli v jednom súboji, okrem spomenutého druhého, pri ktorom sa prekľučkoval cez defenzívu súpera, je ním aj zásah na 1:0 tzv. "Božou rukou".

Diego Armando Maradona zomrel 25. novembra 2020 vo veku 60 rokov na infarkt.

"Myšlienka nie je zameraná len uctenie si nášho idolu, malo by to aj ekonomický prínos. Myslím si, že každý turista by chcel z Argentíny odchádzať a vziať si so sebou Maradonu v peňaženke," uviedla Durangová pre La Nación.

Navrhla tiež vydanie špeciálnej známky na počesť Diega Maradonu.

Návrhom senátorky by sa už v úvode roka 2021 mal zaoberať zákonodarný zbor v krajine a rozhodnúť o jej ideách.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články