Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Sanitky napriek veľkej rýchlosti prišli neskoro. Maradonu už neprebrali

Diego Maradona s trofejou pre majstrov sveta. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Pavol Spál|29. okt 2020 o 17:00

Zomrel vo veku 60 rokov.

Pôvodný článok vznikol pri príležitosti 60. narodenín Diega Maradonu, ktoré slávil 30. októbra 2020. Aktualizovali sme ho 25. novembra 2020, keď argentínsky futbalista zomrel na zástavu srdca.

BRATISLAVA. Vyrastal v Lanúse na predmestí Buenos Aires, kde jeho rodina bývala bez tečúcej vody, elektriny a sociálneho zariadenia v provizórnej chatrči postavenej zo starého plechu, tehál a kartónov.

Izby oddeľovala vrecovina. Pochádzal z deviatich detí.

Vo futbale vynikal už ako dieťa. Pri debute v argentínskej lige nemal ani šestnásť. O niekoľko mesiacov si prvýkrát zahral za reprezentačný tím.

Okolo súperov tancoval s nevídanou ľahkosťou, loptu ovládal tak geniálne a ladne, ako nikto iný. Súperi naňho poľovali, zákerne ho faulovali. Niektorí sa netajili tým, že ho chceli zraniť. A vyradiť tak z hry na dlhší čas.

V internetovom hlasovaní Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na prelome tisícročia ho 54 percent hlasujúcich označilo za hráča 20. storočia, Pelé vyhral u odborníkov.

Diego Armando Maradona v stredu 25. novembra zomrel na zástavu srdca. Necelý mesiac po oslave svojich šesťdesiatych narodenín. Počas svojho života prekonal dva infarkty, ochorel na hepatitídu a mal nadváhu.

Šli za ním štyri sanitky

Podľa argentínskeho denníka Ole slávny futbalista v stredu ráno ešte vstal. Prešiel niekoľko krokov, ako obvykle. A potom sa vrátil do postele.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články