Manchester City zvládol šláger proti Atléticu. Rozhodol jediný gól

Futbalisti Manchestru City. (Autor: TASR/AP)

Manchester City - Atlético Madrid 1:0 (0:0)

Gól: 70. De Bruyne

Rozhodoval: Kovács (Rumunsko). ŽK: Gabriel Jesus, Ederson - de Paul, Correa, Vrsaljko

City: Ederson - Stones, Laporte, Ake, Cancelo - De Bruyne, Rodri, Gündogan (68. Grealish) - Mahrez (68. Foden), Sterling (68. Gabriel Jesus), Silva

Atlético: Oblak - Vrsaljko, Felipe, Savič, Mandava, Lodi - Llorente (60. Cunha), Kondogbia, Koke (60. de Paul) - Joao Felix (81. Lemar), Griezmann (60. Correa)

MANCHESTER. Futbalisti Manchestru City zvíťazili v utorkovom prvom zápase štvrťfinále Ligy majstrov v šlágri nad Atléticom Madrid 1:0.

Vlaňajší finalista súťaže uspel na vlastnom štadióne po góle Kevina De Bruyneho zo 70. minúty. Odveta je na programe v stredu 13. apríla.

Manchester City si mohol triumfom nad Atléticom posilniť šance na zisk treble, čím by napodobnil kúsok mestského rivala United.

Ten v roku 1999 vyhral najprestížnejšiu európsku klubovú súťaž, Premier League i FA Cup.

Priebeh zápasu Manchester City - Atlético Madrid

I. polčas:

Zverenci Pepa Guardiolu mali v prvom polčase herne navrch, žulovitá defenzíva Atlética ich však nepustila do vyloženej šance.

Hráči City sa dostali k šiestim strelám, ale ani jedna nesmerovala do priestoru bránky a bezgólové skóre bolo logickým vyústením diania na trávniku.

(Autor: SofaScore)

II. polčas:

Otvoriť sa ho pokúsil Llorente, Ederson však pohotovo zareagoval na ojedinelý výpad hostí.

Po hodine hry mal gól na hlave domáci stopér Laporte, no poslal loptu tesne nad brvno.

City napokon veľmi pomohlo trojité striedanie. Nový muž Foden už po chvíli vysunul kolmicou za obranu De Bruyneho, ktorý zblízka prekonal Oblaka.

V 81. minúte mohol ten istý hráč pridať druhý gól, opäť po dobrej práci Fodena, jeho pokus z druhej vlny však obetavo zblokoval jeden z hráčov Atletica.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Manchester City zvládol šláger proti Atléticu. Rozhodol jediný gól