Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Borbély: Mužstvo Slovana je mŕtve. Prečo vyhodili trénera Kozáka?

Už bývalý tréner Slovana Ján Kozák mladší (vpravo) s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom mladším. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|Publikované 17. sep 2020 o 20:00

Slovan si nezaslúžil postúpiť.

Rozhovor pre denník SME

Futbalisti Slovana Bratislava v európskych pohároch skončili. V druhom predkole Európskej ligy prehrali na ihrisku fínskeho KuPS Kuopio po penaltovom rozstrele. Po predĺžení bol stav 1:1.

„Bol som sklamaný z hráčov, ktorí sú architektmi hry Slovana,“ priznal futbalový expert LADISLAV BORBÉLY.

Futbalisti Slovana zopakovali nečakané vypadnutie spred minulého roka, keď po penaltovom rozstrele prehrali proti čiernohorskej Sutjeske Nikšič. Je to rovnaká hanba?

Nechcem pri športových prehrách hovoriť o hanbe. Slovan dostal presne to, čo si za svoju hru zaslúžil. Futbalová spravodlivosť bola nekompromisná.

Myenty Abena je za bežných okolností nosným hráčom obrany, ale teraz urobil dve fatálne chyby. Najskôr katastrofálny odkop a potom neprikryl súpera. Zákonite prišiel trest.

V čom bol najväčší problém, že Slovan nedokázal postúpiť cez fínskeho majstra?

Slovan hral celý zápas v komfortnej zóne. V súčasnosti sa v európskych pohároch, ktoré sa navyše hrajú na jeden zápas, takto nedá uspieť.

Chýbalo mi napádanie v útočnej i stredovej zóne. Bolo to nekonzekventné. Dostupovanie k hráčom bolo len symbolické. Bol som sklamaný z hráčov, ktorí sú architektmi hry Slovana.

Môžete byť konkrétny?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.