Futbalisti FC Košice.
Futbalisti FC Košice. (Autor: facebook/FC Košice - Šimon Pavlišin)
Daniel Dedina|29. apr 2023 o 23:55

Boj o postup do Fortuna ligy sa zauzlil i sčasti vyjasnil.

KOŠICE. Bolo to z pohľadu Košíc ideálne sobotné popoludnie. Pred zápasom rozvoniavali pred štadiónom klobásky, pre deti boli pripravené nafukovacie atrakcie.

Nosníky, ktoré vyrástli v priestoroch za bránami sú neklamným dôkazom toho, že sa rozbehla kompletná dostavba Košickej futbalovej arény, na základe čoho v nej bude môcť hrať slovenská reprezentácia.

V polčasovej prestávke priniesli na hraciu plochu trofej pre novopečených hokejových majstrov Slovenska kapitán HC Košice Michal Chovan a prezident klubu Július Lang.

Ten najdôležitejší chod obstarali futbalisti FC Košice, ktorí v 27. kole II. ligy zdolali Púchov 2:0.

A keďže líder z Prešova doma remizoval s predposlednou Račou (0:0), Košičania strácajú na svojho rivala z východu Slovenska už len dva body.

Do konca sezóny v tejto chvíli zostávajú ešte tri kolá.

Bič plieska na konci, tvrdí

„Prešov? Ako hral?“ rozosmial asistent trénera FC Košice Ondrej Duda st. po zápase v mixzóne seba i prítomných novinárov.

Bolo jasné, že to dobre vie. Košickému tímu okrem výhry zahral do karát aj výsledok z Ličartoviec.

„Sústredíme sa v prvom rade na seba, neriešime Prešov. Máme ešte pred sebou tri kolá. Bič plieska na konci,“ zdôraznil Duda.

V stretnutí s Púchovom sa hráči FC Košice presadili dvakrát už v úvodnej polhodine. Práve to bol kľúčový okamih duelu.

Do Košickej futbalovej arény zavítala aj trofej pre hokejových majstrov Slovenska.
Do Košickej futbalovej arény zavítala aj trofej pre hokejových majstrov Slovenska. (Autor: facebook FC Košice/Šimon Pavlišin)

Hoci tretí gól, ktorým by ho definitívne ´uzavreli´, nepridali, zostávajúci priebeh si skúsene ustrážili.

„Chceli sme byť efektívni a hneď od prvej minúty sme to potvrdzovali. Vytvárali sme si šance a najmä sme dali góly,“ hodnotil Duda, ktorý pochválil aj hostí z Púchova.

„Vedeli sme, že chcú hrať futbal a tieto mužstvá nám vyhovujú. Bol to veľmi dobrý druholigový zápas so šťastným koncom pre nás.

V defenzíve sme hrali takmer bez chyby a zaslúžene sme vyhrali,“ tvrdil otec slovenského reprezentanta a v súčasnosti hráča talianskeho Hellasu Verona.