Na Zemplíne sa odohrala dráma. Futbalista skolaboval, oživovali ho na ihrisku

Ján Bodnár. Vpravo jeho dres pri príležitosti 700. štartu za rodné Horovce.
Ján Bodnár. Vpravo jeho dres pri príležitosti 700. štartu za rodné Horovce. (Autor: ObFZ Michalove/facebook)
Daniel Dedina|28. mar 2023 o 12:30

Tragédii zabránila rýchla reakcia domáceho tímu.

HOROVCE. Bola to situácia, pri ktorej tuhla krv v žilách. Obyčajný futbalový zápas sa zmenil na boj o ľudské prežitie. Čas v tej chvíli letel neúprosne rýchlo, každá sekunda bola extrémne dôležitá.

V druhom polčase stretnutia VII. ligy ObFZ Michalovce Veľké Slemence – Horovce skolaboval za stavu 1:2 kapitán hostí Ján Bodnár.

Mimoriadne skúsenému 54-ročnému futbalistovi, ktorý za rodnú obec odohral vyše sedemsto zápasov, zlyhalo srdce.

Nekoordinovane sa zvalil na trávnik a kým na štadión dorazila záchranka, prežil vďaka obetavej pomoci a duchaprítomnosti domácich hráčov i usporiadateľov.

Oživovali ho viac ako 15 minút

„V 60. minúte stretnutia došlo ku kolapsu hráča hostí Jána Bodnára, asi 15 metrov pred pokutovým územím. Hráč spadol bez cudzieho zavinenia na hraciu plochu.

Rozhodca stretnutia Jozef Bali-Jenčik asi po desiatich sekundách rýchlo zareagoval a prerušil hru. Po prerušení hráč nejavil známky života,“ uviedol vo svojej správe delegát Alfonz Žoffčák. Na svojej facebookovej stránke o tom informoval Oblastný futbalový zväz Michalovce.

Domov»Futbalnet»Na Zemplíne sa odohrala dráma. Futbalista skolaboval, oživovali ho na ihrisku