Futbalisti FC Lorient.
Futbalisti FC Lorient. (Autor: Twitter FC Lorient)
TASR|17. sep 2023 o 15:14 (aktualizované 17. sep 2023 o 22:56)

Monaco má na konte tri víťazstvá a dve remízy a je stále na čele.

PARÍŽ. Futbalisti lídra francúzskej ligy AS Monaco remizovali v nedeľnom dueli 5. kola na ihrisku Lorientu 2:2.

O víťazstvo prišli až v siedmej minúte nadstaveného času, keď vyrovnal Romain Faivre. Monaco má na konte tri víťazstvá a dve remízy.

Prvý zápasový štart za uplynulé dva roky si pripísal Benjamin Mendy.

Bývalého obrancu Manchestru City a francúzskej reprezentácie v lete anglický súd oslobodil spod obžaloby za sexuálne delikty a v lete podpísal kontrakt s Lorientom. Proti Monacu nastúpil v 70. minúte.

Brest zvíťazil na pôde Reims 2:1 a za lídrom tabuľky zaostáva na druhom mieste o jediný bod.

Marseille je v ligovej sezóne stále bez prehry, no po domácej remíze 0:0 s Toulouse nezabodoval naplno tretíkrát v ročníku.

Na víťazstvo naďalej čaká Lyon, doma iba remizoval s Le Havre 0:0. Nepomohla mu tak k víťazstvu ani výmena trénera, keď Fabio Grosso nahradil Laurenta Blanca.

Ligue 1 - 5. kolo:

FC Lorient - AS Monaco 2:2 (1:1)

Góly: 2. Aiyegun, 90.+7 Faivre - 17. Golovin, 69. Balogun

Clermont Foot - FC Nantes 0:1 (0:0)

Gól: 49. Simon

Racing Štrasburg - Montpellier HSC 2:2 (0:2)

Góly: 63. Lecomte (vlastný), 69. Mothiba - 35. Khazri, 40. Nordin

Stade Reims - Stade Brest 1:2 (1:0)

Góly: 19. Richardson - 50. Camara, 56. Lees-Melou

Olympique Marseille - FC Toulouse 0:0

Olympique Lyon – Le Havre AC 0:0

Tabuľka Ligue 1:

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Vedúce AS Monaco prišlo o triumf v 97. minúte, oslobodený Mendy nastúpil po dvoch rokoch