Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Vlak s fanúšikmi Slovana opustil stanicu, policajti monitorujú situáciu

Fanúšikovia Slovana a Trnavy v 161. tradičnom derby. (Autor: ŠK Slovan Bratislava)
TASR|17. okt 2021 o 19:51

Polícia vyhodnotí opatrenia v pondelok.

TRNAVA. Polícia v Trnave aktuálne monitoruje situáciu v meste po predčasne ukončenom futbalovom zápase medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava.

Fanúšikovia Slovana sa v policajnom kordóne presunuli na vlakovú stanicu a podľa informácie hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Márie Linkešovej už vlak opustil trnavskú stanicu.

Šláger 11. kola futbalovej Fortuna ligy medzi Spartakom a Slovanom sa v nedeľu nedohral. Hlavný rozhodca Filip Glova ho predčasne ukončil po dlhej prestávke, ktorú spôsobili výtržnosti fanúšikov.

Približne po štvrťhodine hry prerušili priamy súboj o prvé miesto v tabuľke diváci, ktorí vtrhli na hraciu plochu a došlo medzi nimi aj k fyzickým konfrontáciám. Po potýčkach musel jedného z fanúšikov priamo na trávniku ošetrovať zdravotnícky personál a odniesli ho na nosidlách.

Situácia v hľadisku sa upokojila, až keď policajní ťažkoodenci vypratali sektor hosťujúcich podporovateľov, ktorí naďalej používali pyrotechniku.

"Realizované bezpečnostné opatrenia zosumarizujeme a vyhodnotíme v pondelok (18. 10.)," povedala Linkešová.

Hráči oboch mužstiev čakali v kabínach, približne po polhodinovej pauze vyšiel Glova z tunela a gestom ukončil stretnutie.

Bezpečnostné opatrenia vykonávali policajti počas celého dňa. Na zabezpečenie verejného poriadku vyčlenil veliteľ opatrení v uliciach mesta Trnava niekoľko desiatok policajtov najmä zo služieb poriadkovej, dopravnej a kriminálnej polície. Pripravené zasiahnuť boli aj špeciálne útvary, policajti z odboru kynológie a hipológie s koňmi.

Súvisiace články