Noví ľudia v Slovane? Verím, že prinesú vernosť, lásku a kvalitu, vravel Weiss

Guram Kašia v objatí spoluhráčov.
Guram Kašia v objatí spoluhráčov. (Autor: TASR - Martin Baumann)

Slovan dal prvé góly v sezóne po rohových kopoch.

BRATISLAVA. Po dvanástom kole zmizla predposledná nula z tabuľky našej najvyššej súťaže.

Nováčik FK Železiarne Podbrezová utrpel prvú prehru v aktuálnom ročníku na Tehelnom poli.

Slovan v prvom ligovom zápase po turbulentnom období zvíťazil 3:1, no o osude troch bodov sa rozhodlo až v samom závere.

Najsilnejšia zostava

Belasých čaká cez týždeň ťažký zápas Európskej konferenčnej ligy v Bazileji, no nastúpil v plnej sile. Do základnej zostavy sa vrátil Vladimír Weiss mladší.

„Pre mňa je najväčšie vyznamenanie to, akou zostavou na nás domáci šli. Bola to suverénne najsilnejšia zostava Slovana v tejto ligovej sezóne,“ uviedol po stretnutí tréner Podbrezovej Roman Skuhravý.

Bol to kontrast najmä preto, lebo v prvom kole nastúpil Slovan v Podbrezovej prevažne s náhradníkmi po ťažko vydretom postupe na pôde Dinama Batumi.

Vtedy Podbrezová vyhrala 2:1 a aj to ju k ďalším výborným výkonom. Nováčik aj v najvyššej súťaži preferuje štýl, ktorý ho zdobil v druhej lige.

„Chcel som, aby sme hrali odvážne, nechceli sme dať súperovi priestor,“ vysvetľoval Skuhravý po zápase so Slovanom.

V úvode prvého polčasu mali belasí zopár nebezpečných útokov, potom sa však ich aktivita vytratila. „Nehrali sme tak, ako sme chceli,“ uznal aj tréner Vladimír Weiss.

Slovan Bratislava - Podbrezová 3:1 (0:0)

Góly: 58. Weiss, 88. Kašia, 90.+3. De Marco - 66. Godál

Zostavy a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

Abena v nemocnici

Už v prvom polčase musel striedať, keď strela Mateja Grešáka nešťastne trafila Myentyho Abenu do zátylku.

Na jeho miesto nastúpil Vernon de Marco.

Domov»Futbal»Slovensko»Noví ľudia v Slovane? Verím, že prinesú vernosť, lásku a kvalitu, vravel Weiss