V Žiline nedostával priestor, teraz proti nej skóroval: Ukázala sa futbalová spravodlivosť

Roland Galčík (vľavo) a Samuel Gidi v zápase FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina.
Roland Galčík (vľavo) a Samuel Gidi v zápase FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina. (Autor: TASR)
TASR|7. aug 2023 o 09:35

Žilinčania v nohách ešte cítili zápas proti Gentu.

PODBREZOVÁ. Podbrezová je po dvoch kolách futbalovej Niké ligy na čele tabuľky.

Po úvodnom zápase v Banskej Bystrici zvládla aj nedeľný večerný domáci duel so Žilinou po výsledku 2:0, keď oba góly padli až v druhom polčase.

Ten prvý s prívlastkom víťazný strelil Roland Galčík, útočník, ktorý ešte vlani pôsobil práve v Žiline, kde nedostával toľko priestoru na ihrisku, ako by si želal.

Aj preto po zápase neskrýval radosť: "Bolo to pre mňa špecifické, ale snažil som sa na to nemyslieť. Myslím si, že som podal dobrý výkon a môžem byť spokojný. Možno sa ukázala taká futbalová spravodlivosť, keďže v Žiline som nedostával až taký veľký priestor. Tento zápas som si užil."

Galčík: Musím pochváliť hospodárov

Galčík mal pred prvým gólom ešte dve veľké šance, keď sa najprv po jeho strele triasla žrď a potom dal gól, ktorý neplatil pre milimetrový ofsajd. Napokon sa presadil skrytou a tečovanou strelou z hranice šestnástky.

FOTO: Momentky zo zápasu FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina

Na snímke sprava Dominik Javorček (Žilina) a Peter Kováčik (Podbrezová) v zápase 2. kola futbalovej Niké ligy FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina v nedeľu 6. augusta 2023 v Podbrezovej. FOTO TASR - Daniel Stehlík

- Slovensko šport futbal NL extraliga Niké liga
- 2. druhé kolo BBX
- FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina
Roland Galčík (vľavo) a Samuel Gidi v zápase FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina.
Na snímke sprava Dominik Javorček (Žilina) a Peter Kováčik (Podbrezová) v súboji o loptu v zápase 2. kola futbalovej Niké ligy FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina v nedeľu 6. augusta 2023 v Podbrezovej. FOTO TASR - Daniel Stehlík

- Slovensko šport futbal NL extraliga Niké liga
- 2. druhé kolo BBX
- FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina
Na snímke sprava Dávid Ďuriš (Žilina), René Paraj, Peter Kováčik a Marek Kristián Bartoš (všetci Podbrezová) v súboji o loptu v zápase 2. kola futbalovej Niké ligy FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina v nedeľu 6. augusta 2023 v Podbrezovej. FOTO TASR - Daniel Stehlík

- Slovensko šport futbal NL extraliga Niké liga
- 2. druhé kolo BBX
- FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina
Na snímke zľava Dávid Ďuriš (Žilina) a Marek Kristián Bartoš (Podbrezová) v súboji o loptu v zápase 2. kola futbalovej Niké ligy FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina v nedeľu 6. augusta 2023 v Podbrezovej. FOTO TASR - Daniel Stehlík

- Slovensko šport futbal NL extraliga Niké liga
- 2. druhé kolo BBX
- FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina

"Som veľmi rád, že mi to tam padlo. Videl som, že Žilina sa rýchlo nesformovala, tak som to využil. Špyrka mi to výborne pripravil a bol tam aj jemný teč, takže našťastie to tam padlo.

Zápas hodnotím pozitívne. Prvý polčas síce nebol podľa našich predstáv, ešte sme sa akoby na novom trávniku hľadali, ale v druhom sme predviedli výborný výkon.

Ukázalo sa, že sme na tom fyzicky dobre. Žilina mala predsa len cez týždeň ťažký zápas s Gentom, takže i to bola voda na náš mlyn," netajil iba 22-ročný talentovaný Galčík.

Ten vyzdvihol dobre pripravený trávnik po vytrvalých dažďoch na Horehroní: "Trávnik bol výborný na to, že tu dva dni pršalo. Musím pochváliť hospodárov."

Kabongo: Chceme ďalej pracovať

Druhý podbrezovský gól strelil český útočník Christophe Kabongo. Dobre sa zorientoval v šestnástke po vyrazenej lopte a druhú strelu upratal cez piatich hráčov súpera do brány.

"Hovoril som si, že je tam pre mňa nejako veľa priestoru, tak som vyskúšal strelu a našťastie to vyšlo," uviedol po zápase 19-ročný mladík, ktorý neskrýval radosť.

"Som spokojný, je to ďalšia výhra, ďalšie tri body. Bolo ťažké sa adaptovať na nový trávnik, chvíľu nám to trvalo, ale napokon sme to dobre zvládli.

Neskutočná práca, čo urobili s ihriskom, hoci veľa pršalo, tak sme vďační správcom, že sa mohlo hrať. Ihrisko bolo v úplnom poriadku. Chceme ďalej pracovať, trénovať, pripravovať sa poctivo na každého súpera a hrať svoju hru," dodal.

Jambor: Bolo náročné prepnúť

Žilinčania hrozili najmä zo štandardných situácií. Šance z hry si vypracovali až v samom závere. Napokon gól nestrelili a s rozpačitými pocitmi odchádzali pod Dubeň.

"Prvý polčas bol z našej strany lepší než druhý. Do prestávky sa nám darilo plniť to, čo sme chceli. Zo štandardiek sme sa dostali do zakončenia, boli sme nebezpečnejší.

V druhom sa to zmenilo. Podbrezová bola lepšia v osobných súbojoch a vypracovala si šance. Po dvoch smolných góloch, ktoré sme nemuseli dostať, ideme smutní domov," povedal Timotej Jambor.

Dvadsaťročný žilinský útočník videl príčinu prehry aj v tom, že tím mal v nohách náročný štvrtkový zápas proti belgickému Gentu.

"Bolo náročné prepnúť z európskej súťaže po zápase s Gentom na domácu ligu, nie až tak hlavou, ale fyzicky. Ja sám som v nohách cítil, že pred troma dňami sme hrali náročný zápas. Nič nám teraz nezostáva, iba sa sústrediť na ligu a snažiť sa v ďalších zápasoch odčiniť túto prehru z Podbrezovej."

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»V Žiline nedostával priestor, teraz proti nej skóroval: Ukázala sa futbalová spravodlivosť