Košice často po polčase nevyhrávajú. Tréner súpera vravel hráčom o divadle

Gól kanoniera Landinga Sagnu Košiciam na výhru nestačil.
Gól kanoniera Landinga Sagnu Košiciam na výhru nestačil. (Autor: facebook FC Košice/Šimon Pavlišin)
Daniel Dedina|18. mar 2023 o 23:25

Košičania neuspeli v derby, zakopli proti tímu z chvosta tabuľky.

KOŠICE. Od prechodu na nový štadión nastupujú futbalisti FC Košice na svoje domáce zápasy v podvečernom čase.

Kvôli tomu, aby sa sobotňajšie východoslovenské derby II. ligy proti Humennému neprelínalo so súbojom play off hokejovej extraligy, hralo sa o čosi skôr. Ašpirantovi na postup do Fortuna ligy to šťastie neprinieslo.

Košičanom sa všeobecne v prvom polčase v domácich stretnutiach príliš nedarí. Tentoraz výsledkovo nezabrali ani po prestávke.

Len trikrát do prestávky vyhrávali

Len v troch z doposiaľ jedenástich prípadov v rámci prebiehajúceho ročníka išli košickí futbalisti pred zrakmi vlastných priaznivcov na polčasovú prestávku s gólovým náskokom.

Až šesťkrát svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav. To bol aj prípad duelu s Humenným.

Kým pred týždňom Košičania sfúkli Dolný Kubín po prestávke piatimi gólmi, tentoraz sa žiaden uragán nekonal.

Po hodine hry otvorili skóre hostia, zásluhou presného zásahu Kórejčana Hwan-young Songa. Košice o deväť minút vyrovnali, loptu do siete doklepol Senegalčan Landing Sagna, pre ktorého to už bol trinásty gól v sezóne.

Výsledkový obrat ale favorit nedokonal. Po záverečnom hvizde a remíze 1:1 zavládlo v jeho tábore veľké sklamanie.

„Určite to je pre nás strata. Nebol to náš najlepší zápas, napriek tomu sme súpera tlačili, ale nemali sme futbalové šťastíčko. Šancí bolo veľa, premenili sme len jednu. Musíme ísť ďalej a o týždeň to napraviť,“ hovoril smutným hlasom brankár Frederik Valach.

Strata na lídra opäť narástla

Domov»Futbalnet»Košice často po polčase nevyhrávajú. Tréner súpera vravel hráčom o divadle