Matúš Bero v zápase Tottenham Hotspur - Vitesse.
Matúš Bero v zápase Tottenham Hotspur - Vitesse. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|4. nov 2021 o 21:40 (aktualizované 5. nov 2021 o 09:19)

Jablonec po remíze hrá o postup. V akcii boli aj Hubočan s Ďurišom.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero skóroval v zápase 4. kola Európskej konferenčnej ligy (EKL) na ihrisku Tottenhamu. Jeho Vitesse prehralo 2:3, Slovák rozvlnil sieť v 39. minúte.

Berov tím prehrával už 0:3, dvoma gólmi sa ešte do prestávky vrátil do zápasu, ale vyrovnať už nedokázal. Tottenham hral od 59. minúty bez vylúčeného Romera, Vitesse dostalo v záverečnej desaťminútovke dve červené karty.

Na 1. mieste skupiny sú futbalisti Rennes, ktorí zdolali slovinský NŠ Mura 1:0. Druhý Tottehnam má sedem bodov, Vitesse je so šiestimi bodmi na 3. mieste.

Dvadsaťšesťročný Bero strelil už tretí gól v aktuálnej sezóne Európskej konferenčnej ligy, predtým bol dvakrát úspešný v kvalifikačnom kole proti írskemu Dundalku.

"Bol to šialený zápas a také nemám rád. Strelili sme tri góly, potom dva inkasovali a po červenej karte sme sa vyložene trápili. Dosiahli sme utrápené víťazstvo, ale dobrá správa je, že tento tím sa môže a musí zlepšiť.

Rezervy vidím takmer všade po taktickej aj fyzickej stránke. Inak ako tvrdou prácou to nedosiahneme," komentoval Antonio Conte na webe Európskej futbalovej únie.

"Nebojím sa výziev, musíme však nájsť priestor na kvalitnú prípravu v nabitom termínovom kalendári," pokračoval Conte.

Futbalisti FK Jablonec so slovenským stredopoliarom Jakubom Považancom vybojovali v stretnutí D-skupiny na ihrisku FC Randers remízu 2:2.

Prehrávali síce o dva góly, ale Tomáš Čvančara a Miloš Kratochvíl im zabezpečili bod, vďaka ktorému sa udržali na druhej priečke tabuľky pred svojím súperom.

Vedie desaťbodový AZ Alkmaar po domácom triumfe nad CFR Kluž 2:0.

Momentka zo zápasu Randers - Jablonec.
Momentka zo zápasu Randers - Jablonec. (Autor: TASR/AP)

Omonia Nikózia remizovala na vlastnom ihrisku s FC Bazilej 1:1 a do tabuľky v skupine H si pripísala druhý bod. V drese domácich odohrali celý zápas Slováci Tomáš Hubočan s Michalom Ďurišom, prvý menovaný videl žltú kartu.

Vo 4. kole si priamy postup do osemfinále mohol zaistiť jedine KAA Gent v B-skupine. Potreboval na to v domácom prostredí zdolať Partizan Belehrad, uhral však nerozhodný výsledok 1:1 a pred svojím súperom vedie o tri body.

Európska konferenčná liga - skupinová fáza - 4. kolo:

A-skupina:

Maccabi Tel Aviv - HJK Helsinki 3:0 (1:0)

Góly: 22. Kuwas, 65. Lingman (vlastný), 90.+3 Hozez

LASK Linz - FC Alaškert 2:0 (1:0)

Góly: 12. a 87. Nakamura

B-skupina:

Flora Tallinn - Anorthosis Famagusta 2:2 (0:2)

Góly: 41. Trimmel - 15. Sinisterra, 72. Dessers

ČK: 87. Trimmel (po 2. ŽK), 89. Teuchert (onaja Union)

F-skupina:

Lincoln Red Imps - Slovan Bratislava 1:4 (1:2)

PAOK Solún - FC Kodaň 1:2 (1:1)

Góly: 8. Živkovič - 34. Ankersen, 50. Biel. Rozhodovali: Raczkowski – Siejka, Kupsik (všetci Poľ.)

ČK: 90.+4 Michailidis (Solún)

G-skupina:

Rennes - Mura 1:0 (0:0)

Gól: 76. Bade

Tottenham - Vitese 3:2 (3:2)

Góly: 15. Son Heung-Min, 22. Lucas, 28. Rasmussen (vlastný) - 32. Rasmussen, 39. Bero

Góly: 17. Kakoulis - 58. Millar

/Tomáš Hubočan aj Michal Ďuriš (obaja Nikózia) odohrali celé stretnutie, Hubočan dostal ŽK/

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Slovan je na postupovej pozícii. Bero skóroval proti Tottenhamu