Nový tréner DAC zažil víťaznú premiéru, rozhodol jediný gól

Zápas Dunajská Streda - FK Senica. (Autor: TASR)
20. nov 2021 o 17:08 (aktualizované 20. nov 2021 o 17:55)

Domáci nastúpili už na svoj stý zápas v domovskej MOL Aréne.

Gól: 68. Moumou

FC DAC: Jedlička - Vera, Kružliak, Muhamedbegovič, Davis (65. Diganiks) - Dimun, Schäfer–Sharani (56. Andzouana), Veselovský (46. Balič), Verlinden (56. Moumou) - Hahn (65. Krstovič)

Senica: Ravas - Twardek, Gáč (88. Niarchos), Pavlík, Šimčák (78. Duda)- Halabrín (78. Repa), Piroska - Oršula (57. Egy), Jurdík (57. Buchel), Šumbera - Mashike

/Zostavy a podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>/

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti DAC Dunajská Streda po dvoch prehrách zabrali vo Fortuna lige naplno, keď v domácom dueli 15. kola zdolali FK Senica 1:0.

Portugalský kouč Joao Pedro de Oliveira Janeiro tak má za sebou úspešnú premiéru na lavičke DAC, jeho tím sa v tabuľke posunul pred Žilinu na štvrtú priečku.

Priebeh zápasu DAC Dunajská Streda - Senica

I. polčas:

Zápas bol pre Dunajskú Stredu špecifický z dvoch dôvodov. Domáci nastúpili už na svoj stý zápas v domovskej MOL Aréne a na lavičke mužstva sa predstavil Portugalec Joao Janeiro.

Nový tréner v základnej zostave urobil hneď niekoľko zmien, napríklad do nominácie sa nedostal najdrahší hráč Fortuna ligy Lamkel Zé. Prvá vážnejšia šanca prišla v 16. minúte, po rohovom kope sa odrazená lopta dostala k Hahnovi, ktorého strelu však Ravas stihol vyraziť.

V 17. minúte Muhamedbegović nakopol loptu do vlastného hráča, odrazila sa k Sukisovi, ktorý zo 16 metrov prestrelil bránu. V 28. minúte Dimun pripravil loptu Schäferovi, ktorý z prvej vystrelil na bránu, avšak Ravas opäť výborne vychytal. O minútu neskôr bol pri akcií opäť Schäfer, tentokrát jeho strela minula bránu o milimetre.

Z protiútoku hrozila aj Senica, Mashike prešiel na pravej stranea z ostrého uhla poslal loptu do siete, ale lopty v ofsajdovej pozície sa dotkol aj Oršula, preto gól nebol uznaný. Optickú prevahu mala Dunajská Streda, avšak Senica dobre bránila a hrozila z protiútokov. V 43. minúte zamestnal Ravasa aj Veselovský, brankár Senice musel kryť nebezpečnú strelu hráča Dunajskej Stredy.

II. polčas:

V 53. minúte po nedorozumení domácej obrany sa Šumbera dostal k lopte na ľavej strane, ale strelou netrafil bránu. V 63. minúte po Davisovom centri hrozil hlavou Hahn, ale tesne minul bránu. O minútu neskôr po rohovom kope odrazenú loptu poslal na bránu Egy, ktorý trafil pravú žrď.

V 66. minúte sa gólovo presadil Šumbera, ale predtým stál mimo hry. V 68. minúte Krstovič získal loptu na ľavej strane, výborne vysunul Moumoua, ktorý z ľavej strany z 10 metrov poslal loptu do siete – 1:0. V 71. minúte bol opäť blízko ku gólu Egy, ktorý z pravej strany tesne minul bránu.

V 74. minúte DAC mohol zvýšiť svoje vedenie, Krstovič prešiel na pravej strane, prudkú prihrávku Ravas vyrazil, loptu poslal na bránu Andzouana, ale Twardek na bránkovej čiare loptu odvrátil. Senica sa snažila o vyrovnanie, ale nedokázala skórovať ani raz.

Hlasy po zápase

Joao Janeiro, tréner DAC: "Bol to ťažký zápas. Nikdy nie je jednoduché, keď príde nový tréner. Mali sme počas týždňa 10-12 hráčov, jedenásti reprezentanti prišli až na posledný deň. Hrali sme proti dobre organizovanému súperovi.

V niektorých fázach zápasu sme ukázali bojovnosť, a práve to od mužstva očakávam. Teraz je najdôležitejšie, že sme vyhrali a získali sme tri body."

Pavel Šustr, tréner Senice: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Kvalitný súper, krásne prostredie, nový tréner. Snažili sme pripraviť mužstvo v rámci svojich možností. Góly, ktoré sme chceli dať, padali z ofsajdu. Potom sme urobili taktickú chybu, súper sa dostal do vedenia a nedokázali sme už korigovať výsledok."