Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Hodge si s Maradonom po góle božou rukou vymenil dres. Teraz čelí zberateľom

Na archívnej snímke z 22. júna 1986 argentínsky futbalista Diego Maradona (vľavo) a brankár Anglicka Peter Shilton v súboji, z ktorého Maradona dal svoj prvý z dvoch gólov vo štvrťfinále MS vo futbale v Mexico City. Tento gól je známy ako Božia ruka. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 1. dec 2020 o 20:26

Dres je vystavený v anglickom múzeu.

LONDÝN. Bývalý anglický futbalový reprezentant Steve Hodge zdôraznil, že dres Diega Maradonu, v ktorom strelil dva ikonické góly vo štvrťfinále MS 1986 do siete Anglicka, nie je na predaj.

Hodge si po tomto zápase vymenil dres s legendárnym argentínskym útočníkom. Maradona, ktorý skonal minulý týždeň vo veku 60 rokov, v ňom strelil gól "božou rukou" a následne pridal jeden z najkrajších v histórii futbalu po sóle z vlastnej polovice ihriska.

Argentína vďaka tomu vyhrala 2:1 a neskôr aj celý šampionát. Slávna relikvia s číslom 10 je momentálne vystavená v Národnom futbalovom múzeu v Manchestri.

"Mám ho už 34 rokov a ani raz som sa ho nepokúsil predať. Páči sa mi, že ho mám, má nesmiernu sentimentálnu hodnotu. Ľudia mi nepretržite klopali na dvere a neustále mi zvoní telefón z každej televízie a rozhlasovej stanice, dokonca aj zo zahraničných," hovorí Hodge.

Päťdesiatosemročný Angličan uviedol, že v uplynulých dňoch ho zaplavili žiadosti o dres a zároveň rozptýlil fámy o tom, že hľadá sedemcifernú sumu za jeho predaj.

"Bolo to nepríjemné a nepekné. Videl som články, v ktorých písali, že chcem milión či dva milióny a hrabem sa za peniazmi. Považujem to za neúctivé a nesprávne. Nie je na predaj," uviedol pre televíziu BBC.

Bývalý stredopoliar vzdal hold "genialite" jedného z najlepších hráčov histórie a povedal, že ho nikdy nevinil za to, že využil šancu skórovať rukou.

"Nikdy som mu to nevyčítal. V každom kúte sveta ho rešpektovali a ľudia oceňovali jeho genialitu. A na ten zápas nikto nikdy nezabudne."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články