Fotka futbalistov FK Mladá Boleslav.
Fotka futbalistov FK Mladá Boleslav. (Autor: Facebook FK Mladá Boleslav)
TASR|19. aug 2023 o 17:22 (aktualizované 19. aug 2023 o 20:19)

V drese Libercu odohral takmer celý zápas Ľubomír Tupta.

PRAHA. Futbalisti Sparty Praha remizovali v sobotnom 5. kole českej ligy na ihrisku Teplíc 1:1.

Obhajcovia majstrovského titulu stratili prvé body v sezóne. Lukáš Haraslín odohral v ich drese 46 minút.

Sparťania viedli po góle Jana Kuchtu v 35. minúte, no pred koncom polčasu arbiter vylúčil jeho spoluhráča Ladislava Krejčiho. Domáci presilovku využili až v 85. minúte, keď zariadil deľbu bodov Mohamed Yasser.

Liberec zvíťazil nad FK Pardubice 1:0. O ich triumf sa postaral v 13. minúte Christian Frýdek.

V ďalšom zápase remizovalo Slovácko s Mladou Boleslavou 2:2, pričom hostia dlho držali nádej na víťazstvo.

Za stavu 1:0 pre domácich v 39. minúte im arbiter vylúčil Matěja Pulkraba, no aj napriek tomu dokázali dvakrát skórovať. V nadstavenom čase však zariadil deľbu bodov Jan Kalabiška.

Česká Fortuna liga - 5. kolo:

FK Teplice - AC Sparta Praha 1:1 (0:1)

Góly: 85. Yasser – 35. Kuchta

/L. Haraslín odohral v drese hostí 46. minút/

1.FC Slovácko – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Góly: 12. Vecheta, 90.+3 Kalabiška – 45.+2 a 53. Mareček, ČK: 39. Pulkrab, 90.+4 Bakala (obaja Ml. Boleslav)

FC Slovan Liberec – FK Pardubice 1:0 (1:0)

Gól: 13. Frýdek

/za domácich odohral L. Tupta 90 minút, V. Budinský odchytal v drese hostí celý zápas/

MFK Karviná – FK Jablonec 1:1 (0:0)

Góly: 84. Akinyemi – 56. Kratochvíl (z 11 m)

/D. Krčík a R. Mikuš odohrali za domácich celý zápas, A. Slávik nastúpil v drese hostí v 75. minúte/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Mladá Boleslav siahala na víťazstvo v oslabení, Sparta Praha prišla o výhru v závere