Fotka zo zápasu Slavia Praha - Baník Ostrava.
Fotka zo zápasu Slavia Praha - Baník Ostrava. (Autor: Twitter SK Slavia Praha)
TASR|20. aug 2023 o 17:31 (aktualizované 20. aug 2023 o 20:09)

České Budějovice a Hradec Králové taktiež víťazne.

PRAHA. Slovenský futbalový obranca Juraj Chvátal strelil gól v nedeľňajšom zápase 5. kola českej ligy, no jeho Sigma Olomouc prehrala na ihrisku Plzne 1:2 a nenatiahla tak víťaznú sériu na štyri stretnutia.

Chvátal sa presadil v 27. minúte, no domáci otočili v nadstavenom čase prvého polčasu, keď skórovali Lukáš Hejda aj Pavel Bucha. V tabuľke jej patrí štvrtá priečka o bod práve za Plzňou.

Slavia Praha vyhrala na svojom štadióne nad Baníkom Ostrava 1:0 vďaka gólu Muhameda Tijaniho zo 47. minúty.

"Zošívaní" tak uspeli aj v piatom zápase v novej sezóne a s 15 bodmi kraľujú tabuľke.

Česká Fortuna liga - 5. kolo:

Slavia Praha - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Gól: 47. Tijani

/Hromada a Schranz do 65. min - Almási a Blažek celý zápas, Rigo od 64., Madleňák od 87. min/

Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905 3:0 (1:0)

Góly: 45.+2 Adediran, 59. Havel, 90. Osmančík

/Čmelík do 63. min, Králik od 22. min - Prekop od 31. min/

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:1 (2:1)

Góly: 45.+1 Hejda, 45.+3 Bucha - 27. Chvátal, ČK: 87. Vraštil (Sigma)

/Jirka od 85. min - Ventúra a Macík celý zápas, Chvátal do 61. min + gól/

FC Hradec Králové - FC Zlín 2:0 (1:0)

Góly: 45.+1 Gabriel, 74. Horák

/Bajza a Dancák celý zápas (obaja Hradec)/

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»Slavia zdolala Ostravu a je naďalej stopercentná, gól slovenského obrancu na body nestačil