Bývalý hráč Trenčína zarmútil City, šláger kola ovládol McTominay

Leon Bailey (druhý sprava) sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi.
Leon Bailey (druhý sprava) sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi. (Autor: TASR/PA via AP)
TASR|6. dec 2023 o 22:43 (aktualizované 6. dec 2023 o 23:20)

Za Brightonu skóroval osemnásťročný mladík.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v stredajšom zápase 15. kola Premier League na ihrisku Sheffieldu United 2:0 a udržali sa na druhom mieste tabuľky.

O ich triumfe rozhodol v 37. minúte kapitán Virgil van Dijk, v nadstavenom čase pridal druhý gól Dominik Szoboszlai. "The Reds" strácajú dva body na Arsenal.

Už štvrtý ligový zápas v sérii nevyhral Manchester City. Úradujúceho majstra po skvelom výkone zdolala Aston Villa, ktorá doma vyhrala 14. raz po sebe.

V zápase mala nečakane výraznú streleckú prevahu, Citizens neraz dostala do úzkych a napokon v 74. minúte strelil aj s trochou šťastia víťazný gól Jamajčan Leon Bailey, ktorý pôsobil aj vo farbách AS Trenčín.

V šlágri kola vyhral Manchester United nad Chelsea 2:1.

V 9. minúte síce nepremenil penaltu Bruno Fernandes, no hrdinom zápasu bol jeho spoluhráč Scott McTominay, ktorý sa gólovo presadil v oboch polčasoch. Za hostí skóroval len Cole Palmer.

Hráči Fulhamu rozstrieľali Nottingham vysoko 5:0. Po dva góly strelili Alex Iwobi a Raul Jimenez, v 86. minúte uzavrel skóre Tom Cairney.

Domáci sa vďaka triumfu posunuli na 12. miesto tabuľky. Na ich lavičke opäť len presedel duel slovenský brankár Marek Rodák.

Brighton vyhral nad Brentfordom 2:1, v 52. minúte o tom rozhodol svojím prvý gólom v Premier League osemnásťročný Jack Hinshelwood.

Brighton - Brentford 2:1 (1:1)

Góly: 31. Gross, 52. Hinshelwood - 27. Mbeumo (z 11m)

Manchester United - Chelsea 2:1 (1:1)

Góly: 19. a 69. McTominay - 45. Palmer

Aston Villa - Manchester City 1:0 (0:0)

Gól: 74. Bailey

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Bývalý hráč Trenčína zarmútil City, šláger kola ovládol McTominay