Erling Haaland v súboji s obrancami Arsenalu.
Fotogaléria (15)
Erling Haaland v súboji s obrancami Arsenalu. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. mar 2024 o 19:36

Prvé tri tímy Premier League ostávajú v rozmedzí troch bodov.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City remizovali v nedeľnom šlágri anglickej Premier League s Arsenalom Londýn 0:0.

Na čele tabuľky je po 30. kole Liverpool o dva body pred "kanoniermi", Manchester City stráca na lídra tri body.

Na Etihad Stadium diváci veľa šancí nevideli, obe mužstvá sa pozorne strážili a hralo sa prevažne medzi šestnástkami.

Domáci mali častejšie loptu na kopačkách, ale obrana hostí pracovala dobre a výborne ustrážila najmä kanoniera Erlinga Haalanda.

V závere práve nórsky útočník len tesne nedosiahol na loptu po centri Gvardiola, na opačnej strane nedotiahol úspešne únik Trossard.

Fotogaléria zo zápasu Manchester City - Arsenal (Premier League, 30. kolo)

Liverpool sa odpútal od svojich prenasledovateľov, keď zvíťazil na domácom ihrisku nad Brighton & Hove Albion 2:1.

Hostí poslal už v 2. minúte do vedenia Danny Welbeck, no favorit ešte do prestávky vyrovnal zásluhou Luisa Diaza. Triumf pre domácich zariadil v 65. minúte Mohamed Salah.

Premier League - 30. kolo:

FC Liverpool - Brighton & Hove Albion 2:1 (1:1)

Góly: 27. Diaz, 65. Salah - 2. Wellbeck

Manchester City - Arsenal 0:0

Tabuľka Premier League

Domov»Futbal»Anglicko»Premier League»Obrana Arsenalu vygumovala útočné hviezdy Manchestru City, z výsledku sa najviac teší Liverpool