Kopol to lepšie ako Messi. Hráč druholigovej Skalice dal málovídaný gól

Skaličan Ján Mizerák (vpravo) skóroval priamo z rohového kopu.
Skaličan Ján Mizerák (vpravo) skóroval priamo z rohového kopu. (Zdroj: TASR)
Daniel Dedina|12. apr 2021 o 20:07

Nebol to zámer. Využil vietor i radu od brankára.

V závere prvého polčasu sobotňajšieho El Clásica zakrútil kapitán Barcelony Lionel Messi rohový kop tak rutinérsky, že brankár Realu Madrid Thibaut Courtois sa naťahoval márne.

Chýbali centimetre, aby z toho bol gól. Lopta sa od žrde odrazila do ihriska.

To, čo nevyšlo argentínskej superhviezde, dotiahol do dokonalosti o niečo skôr obranca Skalice JÁN MIZERÁK. Takisto ľavou nohou z opačnej pravej strany.

Dvadsaťsedemročný ľavý obranca pečatil v šlágri 24. kola II. ligy výhru svojho tímu 3:0 nad vedúcim Liptovským Mikulášom gólom priamo z rohu.

Parádny gól v čase od 1:19 min.

Nepomysleli ste si pri sledovaní súboja španielskych gigantov, že Messi sa má ešte od vás čo učiť?

To vôbec... Štandardky zahrávam tak ako stále, ale teraz sme si cez polčas hovorili, že sa to budem snažiť tlačiť viac do brány, pretože fúka vietor.

Chceli ste v inkriminovanej 69. minúte ohroziť priamo súperovu bránu?

Určite nie. Bol to center. Vyšlo to tak, ako vyšlo a som za to rád.

Zohral dôležitú úlohu pri tomto kurióznom momente práve vietor?

Áno. Brankár Junas nám vravel, že v prvom polčase to bolo veľmi nepríjemné, všetky štandardky súpera sa nebezpečne stáčali. Aj my sme to mali dávať priamo na bránu.

Chcel som to zahrať tak, aby tam vznikla nejaká mela. Nakoniec to vyšlo tak, že som skóroval ja.

Messiho pokus od 1:15 min.

Dali ste už niekedy gól z rohového kopu?

Ešte nie. Toto bolo asi prvýkrát.

Skúšate niečo podobné na tréningoch?

Väčšinou nie. Štandardky máme nacvičené a snažíme sa ich podľa toho zahrávať.

Ako na váš presný zásah reagovali spoluhráči?

Nejaké podpichovačky tam boli. Trochu sme sa na tom zasmiali, ale to patrí k tomu.

Pred štyrmi rokmi si Mizerák zahral vo finále Slovnaft Cupu proti Slovanu Bratislava. (Zdroj: TASR)

Stratu na Liptákov ste stiahli na štyri body. Vedúca Banská Bystrica ich má o šesť viac než vy. Do konca sezóny odohráte ešte päť zápasov. Ako vidíte šance Skalice zabojovať o Fortuna ligu?

Vôbec sa na to tak nepozeráme a ani nemám pocit, že by sa hovorilo o tom, že máme byť hore. Chceme vyhrať každý zápas a keď sa to tak vyvinie, bude to len dobré.

Ste odchovancom Prešova, ale v klube zo Záhoria pôsobíte už druhýkrát. Páči sa vám na opačnom konci Slovenska?

Áno. Už som si aj kúpil byt a celkom sa mi to tu pozdáva. V Skalici sa cítim skoro ako doma a to je fajn.

Neobávate sa toho, že brankári si odteraz bude dávať na vaše štandardné situácie väčší pozor?

Keď si doteraz nedávali, tak by nemuseli ani naďalej... Ale nie, myslím si, že štandardky máme celkom dobré. Chlapci si vedia na centrované lopty nabehnúť. Súperi by sa preto mali mať na pozore.