Prvý set takmer prehrala. Pozrite si, ako Muguruzová vyhrala Wimbledon 2017

Španielska tenistka Garbine Muguruzová-Blancová spočiatku akoby ani neverila, že vyhrala slávny Wimbledon. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|15. júl 2017 o 19:41

Španielska tenistka získala svoj druhý grandslamový titul.

BRATISLAVA, LONDÝN. Nechýbalo veľa a musela by vyhrať dva sety za sebou. Španielska tenistka Garbine Muguruzová-Blancová čelila vo finále Wimbledonu 2017 proti Američanke Venus Williamsovej v prvom sete za stavu 4:5 a 15:40 pri vlastnom podaní dvom setbalom súperky.

Muguruzová-Blancová však situáciu ustála. Nielenže dokázala obe možnosti súperky odvrátiť, ale od toho momentu získala deväť gemov za sebou a vo finále prestížneho grandslamového turnaja triumfovala 7:5, 6:0.

"Zdolať vo finále Venus, ktorú som sledovala, keď som bola ešte malé dieťa, to je niečo neuveriteľné. Je to legenda a veľká šampiónka," uviedla po stretnutí Španielka po svojom druhom grandslamovom titule - prvý získala vlani v Paríži na Roland Garros.

Na fotografiách agentúry AP si môžete pozrieť, ako prebiehal samotný duel či pozápasová oslava víťazky.

V hľadisku boli aj známe osobnosti. Takto Muguruzová-Blancová vyhrala Wimbledon: fotogaléria

15.7.2017

Domov»Tenis»Wimbledon»Prvý set takmer prehrala. Pozrite si, ako Muguruzová vyhrala Wimbledon 2017