Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nemá zmysel venovať sa Dunajskej Strede, hovoria v tíme dočasného lídra

Dávid Strelec v obkľúčení hráčov FK Senica: Dávid Gallovič, Edmund Addo a Antonio Asanovič. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 30. nov 2020 o 12:00

Slovan je prvý, odohral však o zápas naviac.

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava sú aj po 15. kole na čele tabuľky Fortuna ligy 2020/2021.

V sobotu síce o post lídra prišli, keď Dunajská Streda zvíťazila v Trnave 2:0, no v nedeľu triumfom na pôde Senice 3:0 sa slovanisti vrátili na prvú priečku.

V porovnaní s DAC však má Slovan na svojom konte o jeden duel viac, Dunajskostredčania absolvujú dohrávku súboja proti Seredi v stredu.

Záležitosť druhého gólu

Trénera Darka Milaniča okrem zisku troch bodov potešili aj pekné góly jeho zverencov do senickej bránky.

"Bol to náročný a nervózny duel s množstvom súbojov. Bola to záležitosť druhého gólu. Ak za stavu 1:0 inkasujete, tak je to problém, ak dáte druhý gól, môžete uzavrieť zápas vo svoj prospech," analyzoval slovinský kouč, cituje ho web bratislavského klubu.

Slovan za posledných šestnásť vzájomných zápasov so Senicou neprehral ani raz.

"Nie je ľahké hrať proti Senici, ktorá sa prezentuje dobrým pohybom. My sme to však zvládli. Všetky tri naše góly sme dali po veľmi dobrých akciách. Tešíme sa z gólov aj troch bodov. Musíme však ďalej dobre trénovať a zlepšovať sa," doplnil Milanič.

Nemá zmysel venovať sa DAC-u

Čisté konto si v nedeľu pripísal brankár Dominik Greif, priznal však, že Senica bola veľmi nepríjemný súper.

"Tešíme sa, že si do Bratislavy vezieme tri body. Vedeli sme, že domáci budú poctiví v defenzíve a nebezpeční zo štandardných situácií. Väčšina súperov sa proti nám práve takto prezentuje. Dôležité je, že sme to zvládli.

Po dlhšej dobe som mal v zápase viac práce, z čoho sa teším. Pri šanciach Senice som bol v správnom postavení a rýchlo som zareagoval. Vážim si tieto zákroky a nulu, musel som riešiť aj ťažšie situácie," povedal podľa webu Slovana brankár.

Tabuľka sa v kabíne Bratislavčanov nerieši.

"Pozerám sa len na naše výsledky. Nemá veľmi zmysel venovať prehnanú pozornosť výsledkom Dunajskej Stredy, pretože do konca ligy je ešte veľa kôl a veľa vzájomných zápasov. Ideme ďalej a myslíme len na seba," doplnil Greif.

Najbližšie sa Slovan počas najbližšieho víkendu predstaví doma proti Trenčínu, DAC po spomenutej dohrávke proti Seredi nastúpi cez víkend doma proti Zlatým Moravciam.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.