Žilina vo forme. Kluby najvyššej súťaže opäť zaostali za druholigistami

Hráči FK Železiarne Podbrezová sa radujú z gólu.
Hráči FK Železiarne Podbrezová sa radujú z gólu. (Autor: facebook/FK Železiarne Podbrezová)
TASR|30. jan 2021 o 16:00

Vyhrali len dvaja účastníci Fortuna ligy.

Aktualizované o 19:45 h

BRATISLAVA. V sobotu malo na programe prípravné zápasy pred jarnou časťou slovenskej najvyššej futbalovej súťaže všetkých dvanásť fortunaligistov.

Na sústredení v Turecku prehral slovenský majster Slovan Bratislava s Dinamom Moskva 2:4. V bráne tentoraz nestál Dominik Greif, o ktorého má záujem španielsky druholigista.

Žilina potvrdila dobrú formu a po výhre nad druholigovou Podbrezovou (7:2) si schuti zastrieľala aj proti poľskému druholigovému mužstvu GKS Jastrzębie (5:0).

"V prvom polčase bol súper čiperný, snažil sa hrať futbal, ale kvalita bola dnes celý zápas na našej strane. Hráči k tomu výborne pristúpili a po zmene strán sme už dominovali," zhodnotil pre web MŠK Žilina hlavný tréner Pavol Staňo.

Slovenskí druholigisti potvrdili dobré výsledky v zimnej príprave proti fortunaligistom.

Petržalka zdolala Nitru (1:0), Košice vo východoslovenskom derby Michalovce (1:0), Podbrezová po návrate z karantény Zlaté Moravce (2:0), Trenčín remizoval s Púchovom (1:1) a líder z Banskej Bystrice zase s Trnavou (1:1).

DAC v domácej MOL akadémii prehral s Dubnicou nad Váhom 2:3, duel sa však hral v netradičnom formáte štyrikrát po tridsať minút.

Pozrite si sobotňajšie prípravné zápasy účastníkov Fortuna ligy v zimnej príprave.

Prípravné zápasy, Slovensko - sobota:

FK Senica - ŠKF Sereď 1:0 (1:0)

Gól: 28. Turčák

FC Nitra - FC Petržalka 0:1 (0:0)

Gól: 81. Hurný

Spartak Trnava - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 36. Bukata - 84. Gonda

FK Pohronie - MFK Ružomberok 2:0 (0:0)

Góly: 77. a 82. Alieu Fadera

MFK Zemplín Michalovce - MFK Košice 0:1 (0:0)

Gól: 73. Jung

ViOn Zlaté Moravce - Železiarne Podbrezová 0:2 (0:2)

Góly: 28. Gerebenits, 37. Pavúk

MŠK Žilina - GKS Jastrzebie 5:0 (2:0)

Góly: 20. Gono, 34. Bernát (z 11 m), 57. Ďuriš, 71. Jibril, 78. Anang

AS Trenčín - MŠK Púchov 1:1 (0:1)

Góly: 75. Ghali - 35. Varga

Dinamo Moskva - Slovan Bratislava 4:2 (2:1)

Góly: 20. Grulev, 32. Lipovoj, 48. Zacharjan, 88. Tjukavin - 8. Daniel, 52. Moha

DAC Dunajská Streda - FK Dubnica nad Váhom 2:3 (1:1)

Góly: 28. Ramirez, 102. Sharani - 33. Müller (vlastný), 63. Čurik, 103. Cyprian

Domov»Futbalnet»Žilina vo forme. Kluby najvyššej súťaže opäť zaostali za druholigistami