Fernando Alonso

Španielsko

Aston Martin

+ 1,050 s

BAKU. Monacký motoristický pretekár Charles Leclerc bol najrýchlejší v piatkovej kvalifikácii na VC Azerbajdžanu seriálu formuly 1.

Pilot Ferrari dosiahol čas 1:40,203 a do nedeľných pretekov tak vyrazí z pole position.

Leclerc bol najrýchlejší v kvalifikácii prvýkrát od vlaňajšej VC Singapuru a devätnástykrát v kariére.

Pole position je zároveň prvá pre Ferrari v tejto sezóne a prichádza po kvalifikačnej dominancii Red Bullu.

Jazdci rakúskej stajne obsadili druhé a tretie miesto – úradujúci majster sveta Max Verstappen z Holandska stratil na Leclerca 188 tisícin sekundy a jeho mexický tímový kolega Sergio Perez 0,292 s.

Monačan predviedol elitné kvalifikačné kolo aj po jazdeckej stránke, jeho tímový kolega Carlos Sainz Jr. zo Španielska skončil štvrtý s mankom 813 tisícin.

Kolotoč F1 má za sebou štvortýždňovú prestávku a oproti VC Austrálie zaznamenal pokles kvalifikačnej formy aj Aston Martin – Španiel Fernando Alonso obsadil šieste miesto (+1,050) a jeho tímový kolega Lance Stroll z Kanady bol deviaty (+1,408).

Do Q3 sa naopak vrátili jazdci McLarenu - Lando Norris a Oscar Piastri obsadili siedme (+1,078), respektíve desiate miesto (+1,408).

Prekvapením bolo vypadnutie Brita Georga Russella na Mercedese v Q2 (11.), pričom jeho tímový kolega Lewis Hamilton obsadil piatu pozíciu.

VC Azerbajdžanu je prvá v tomto ročníku so šprintovými pretekmi.

Jazdcov zároveň v Baku čaká premiéra modifikovaného víkendu – piatková kvalifikácia rozhodla o poradí na štarte nedeľňajších pretekov a o štartovom rošte sobotného šprintu rozhodne sobotňajší šprintový rozstrel.

Ten je na programe v sobotu dopoludnia ako skrátený formát kvalifikácie.

Domov»Formula 1»Prvá pole position pre Ferrari v sezóne. V Baku bol najrýchlejší Leclerc