Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Federer sa odhlásil z turnaja v Toronte, chce sa sústrediť na US Open

Roger Federer. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 24. júl 2018 o 05:31

Federer je dvojnásobný šampión z Toronta.

TORONTO. Švajčiarsky tenista Roger Federer vynechá turnaj Rogers Cup v kanadskom Toronte (4.- 12. 8.), ktorý patrí do prestížnej série ATP Masters 1000.

Bývalý svetový hráč číslo 1 a držiteľ 20 grandslamových trofejí vo dvojhre tvrdí, že chce byť v čo najlepšej forme pred záverečným turnajom grandslamovej sezóny US Open v New Yorku (27.8. - 9.9.).

Federer je dvojnásobný šampión z Toronta, ktoré alternuje ako usporiadateľ najvýznamnejšieho kanadského turnaja Rogers Cupu každý druhý rok s Montrealom.

Kľúč k dlhovekosti? Plánovanie turnajov

Vlani bol v Montreale vo finále, prehral tam s Nemcom Alexandrom Zverevom.

"Keďže starostlivé plánovanie turnajov je kľúčom k mojej dlhovekosti na kurtoch, žiaľ, rozhodol som sa nehrať v Toronte. Ospravedlňujem sa za to," napísal Federer v oficiálnom vyhlásení.

Podľa predbežných prihlášok je Federer jediný hráč z prvej svetovej dvadsiatky, ktorý bude chýbať na podujatí v Toronte.

V Cincinnati štartovať bude

Svetová dvojka sa však chystá na nasledujúci turnaj do Cincinnati, kde vyhral rekordných 7-krát titul a pred rokom chýbal pre problémy s chrbtom.

Federer, ktorý 8. augusta oslávi 37. narodeniny, sa v tomto roku predstavil na siedmich turnajoch hlavného profiokruhu a trikrát zdvihol nad hlavu víťaznú trofej.

Bolo to na Australian Open v Melbourne, v Rotterdame a Stuttgarte.

Minulý rok prehral Federer na Rogers Cupe až vo finále

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.