Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Federer a Nike pred predĺžením platnosti kontraktu o 10 rokov

SITA|Publikované 29. jan 2008 o 13:47

PORTLAND 29. januára (SITA) - Švajčiarsky tenista Roger Federer by si po semifinálovej prehre s neskorším šampiónom Srbom Novakom Djokovičom na Australian Open už čoskoro mohol vylepšiť náladu podpisom ...

PORTLAND 29. januára (SITA) - Švajčiarsky tenista Roger Federer by si po semifinálovej prehre s neskorším šampiónom Srbom Novakom Djokovičom na Australian Open už čoskoro mohol vylepšiť náladu podpisom predĺženia platnosti kontraktu so svojím dodávateľom oblečenia a obuvi Nike o 10 rokov. Malo by ísť o rekordnú zmluvu tohto typu. Avizuje to magazín SportsBusiness Journal a konkretizuje, že lídrovi svetového rebríčka môže tento krok vyniesť viac ako 13 miliónov USD za sezónu s prihliadnutím na rôzne výkonnostné bonusy. Do zákulisia sa však nedostalo echo, aký je avizovaný fixný minimálny ročný príjem vyplývajúci z takejto dohody. Federer sa zaviazal Nike v roku 2002 ešte bez sprostredkovateľskej pomoci pragmatického agenta (momentálne ho zastupuje Tony Godsick z IMG) a suma 1 milión USD ročne je momentálne už veľmi hlboko pod reálnou "trhovou hodnotou" Bazilejčana, ktorý sa medzičasom ozdobil tuctom grandslamových titulov. Denník Neue Zürcher Zeitung i portál Sportnet.at ju odhadujú na 10 miliónov USD ročne.

Dvadsaťšesťročný "FedEx", ktorý v Melbourne bol pod teoretickou hrozbou straty pozície jednotky rebríčka, sa mal cestou z južnej pologule do Švajčiarska zastaviť v centrále Nike v americkom Portlande a rokovať aj o vzniku jeho vlastnej línie podľa vzoru golfistu Tigera Woodsa, svojho kamaráta. Na okruh by sa mal vrátiť v marci v Dubaji, kde si tradične rozkladá regeneračný a tréningový kemp, a to aj po vlaňajšom pracovnom rozchode s austrálskym koučom Tonym Rocheom. Momentálne na voľnej báze spolupracuje s kapitánom daviscupového tímu krajiny "helvétskeho" kríža Severinom Lüthim, ktorý ho sprevádzal aj na Grandslame Ázie a Pacifiku 2008. Tridsaťdvaročný Bernčan Lüthi by mal za Federerom zamieriť aj na Blízky východ.


Súvisiace články