Fanúšikovia sa s Demitrom rozlúčia vo štvrtok

(Autor: SITA)
SITA|12. sep 2011 o 11:31

Verejnosť môže vzdať hokejistovi hold do 14.00 h. Pred štadiónom bude veľkoplošná obrazovka, ktorá bude prenášať celý priebeh ceremónie.

TRENČÍN. Posledná rozlúčka s Pavlom Demitrom bude vo štvrtok 15. septembra o 15.00 h na Zimnom štadióne v Trenčíne.

„Očakávame účasť širokej verejnosti nielen z Trenčína, ale z celého Slovenska,“ uviedol šéf organizačného tímu Branislav Celler. Program ceremónie sa podľa neho stále dolaďuje. Pozvaní sú Demitrovi spoluhráči zo slovenských i zámorských klubov, kamaráti a ďalšie hokejové legendy, pôjde asi o 500 ľudí.

Verejnosť môže vzdať hokejistovi hold do 14.00 h pri jeho rakve, ktorá bude na štadióne vystavená. „Celá tá rozlúčka bude dôstojná, pietna - taká, akú si náš Paľo zaslúžil,“ povedal Celler.

Akcia si vyžiada aj dopravné obmedzenia v okolí zimného štadióna na Sihoti. Do tejto oblasti vrátane Rázusovej ulice nebude povolený vjazd áut ani autobusovej hromadnej dopravy, ktorá bude odklonená. Celler vyzýva ľudí, aby preto radšej prišli na štadión pešo.

Pred štadiónom bude veľkoplošná obrazovka, ktorá bude prenášať celý priebeh ceremónie.

Tridsaťšesťročný Pavol Demitra zahynul v stredu pri leteckej katastrofe spolu s ďalšími hráčmi klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Lokomotiv Jaroslavľ, ktorí smerovali do Minska na úvodný zápas ligy.

Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja sa na znak úcty k výnimočnému umeniu Pavla Demitru rozhodlo vyradiť z kolekcie reprezentačných dresov ten s číslom 38. Národný A-tím SR sa v sezóne 2011/2012 predstaví v prípravných zápasoch v dresoch, na ktorých bude zvýraznená pamiatka na tohto hokejistu.

((video))

Nachádzate sa tu: