Bučanie na hymnu, pyrotechnika i vyčíňanie. Potrestá UEFA Angličanov?

Momentka z finále ME vo futbale (EURO 2020 / 2021): Taliansko vs. Anglicko.
Momentka z finále ME vo futbale (EURO 2020 / 2021): Taliansko vs. Anglicko. (Autor: TASR/AP)
SITA|14. júl 2021 o 14:13

Hrozí im aj uzavretie štadióna na niekoľko duelov.

LONDÝN. Aj otec anglického futbalového reprezentanta Harryho Maguira utrpel v nedeľu menšie zranenia pri vyčíňaní davu fanúšikov.

Tí sa pokúšali dostať bez vstupeniek na finálový duel majstrovstiev Európy na londýnskom štadióne Wembley.

Anglický futbalista prezradil, že jeho otec mal narazené rebrá a problém s dýchaním.

Incidenty sprevádzajúce finále ME už vyšetruje anglická Futbalová asociácia (FA), Európska futbalová únia (UEFA) a zaoberala sa nimi aj britská vláda.

Angličania v nedeľu remizovali s Talianmi 1:1 po predĺžení, z titulu sa napokon tešili zverenci trénera Roberta Manciniho triumfom v penaltovom rozstrele 3:2.

"Vedel som z toho večer mnoho videí a hovoril o tom s otcom aj celou rodinou. Najviac zo všetkých to odniesli otec a môj agent.

Otec dostal ranu do rebier a mal problémy s dýchaním, ale nerobil z toho vedu a vyrovnal sa s tým," povedal Maguire pre The Sun. Na spomenuté stretnutie sa do hľadiska dostalo približne 67-tisíc osôb.

UEFA má s vyšetrovaním udalostí počas finále ME plné ruky práce.

Okrem uvedeného incidentu sa zaoberá aj bučaním anglických fanúšikov počas talianskej hymny, prienikom jedného z priaznivcov na hraciu plochu, hádzaním objektov na hraciu plochu a použitie pyrotechniky.

Angličania za toto všetko môžu očakávať nielen pokuty, ale aj čiastočné či úplné uzavretie štadióna na niekoľko duelov.

UEFA už skôr potrestala Angličanov pokutou 30-tisíc eur za incidenty počas ich semifinálového duelu proti Dánom, medzi nimi sa jednalo aj o bučanie fanúšikov počas dánskej hymny.

Nachádzate sa tu: