Streda, 19. mája, 2021Meniny má Gertrúda
Futbalisti Sparty Praha. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. aug 2018 o 22:04

Súhrn odvetných stretnutí.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový obranca Oliver Práznovský odohral vo štvrtok celý zápas za svoj arménsky tím FC Alaškert proti čiernohorskému majstrovi Sutjeska Nikšič (0:0) v 2. predkole Európskej ligy 2018/2019.

Alaškert po predchádzajúcom víťazstve 1:0 na ihrisku Sutjesky postúpil do tretieho predkola.

El Maestrovi sa s bulharským tímom darí

Niekdajší kapitán ŠK Slovan Bratislava a naturalizovaný slovenský reprezentant Boris Sekulič odohral 75 minút a prispel k postupovému triumfu bulharského CSKA Sofia 3:1 nad rakúskym tímom Admira Wacker Mödling na jeho trávniku.

Bulharský tím koučuje Nestor El Maestro, tréner Trnavy v minulej sezóne.

Tomáš Malec nastúpil za litovský Žalgiris Vilnius až v 93. minúte proti lichtenštajnskému FC Vaduz, jeho tím remizoval na ihrisku súpera 1:1 a postúpil ďalej.

Iný slovenský futbalista Lukáš Štetina nastúpil v 96. minúte za český tím Sparta Praha, ktorý zvíťazil na domácom ihrisku 2:1 proti srbskému Spartak Subotica.

Sparta však po prehre na ihrisku súpera (0:2) ďalej nepostúpila.

Slovenský futbalista Matúš Bero odohral za holandský klub Vitesse Arnhem 57 minút pri víťazstve 3:1 nad rumunským Viitorul Konstanca. Arnhem postúpil do tretieho predkola.

Slovenskí reprezentanti Ján Greguš a Denis Vavro prispeli k vysokému víťazstvu dánskeho FC Kodaň 5:0 na domácom ihrisku proti islandskému klubu FC Stjarnan. Ján Greguš odohral celé stretnutie, Denis Vavro nastúpil na druhý polčas.

FC Kodaň sa úspešne prebojoval do tretieho predkola, kde sa stretne s CSKA Sofia.

Lačný skóroval

Július Szöke odohral zápas za bieloruský Šachťor Soligorsk proti poľskému Lech Poznaň (1:1) v riadnom hracom čase, počas predĺženia sa už na trávniku nenachádzal. Brankár Poznane Matúš Putnocký do stretnutia nezasiahol.

Do tretieho predkola postúpil Lech.

Iný slovenský brankár poľského klubu Jagiellonia Bialystok Marián Kelemen pomohol svojmu tímu k nerozhodnému výsledku 4:4 na trávniku súpera proti portugalskému Rio Ave.

Jagiellonia sa v treťom predkole stretne s belgickým klubom KAA Gent.

Slovenskí futbalisti Marek Hlinka a Miloš Lačný pomohli gruzínskemu tímu Torpedo Kutaisi k triumfu proti klubu z Faerských ostrovov Víkingur Gota 4:0 na trávniku súpera.

Marek Hlinka odohral celé stretnutie a Miloš Lačný hral do 61. minúty, v 11. minúte sa mu podarilo skórovať.

Európska liga 2018/2019 - 2. predkolo, odvety:

Trenčín - Górnik Zabrze 4:1 (2:0)

Góly: 20. a 90. Čatakovič, 10. Angulo (vlastný), 59. Azango - 61. Smuga

/prvý zápas 1:0, do 3. predkola postúpil AS Trenčín/

Dinamo Minsk - Dunajská Streda 4:1 (1:0)

Góly: 19. a 58. Nikolič, 47. Chvasčinski, 51. Ivanov (z 11 m) - 73. K. Vida

/prvý zápas 3:1, do 3. predkola postúpilo Dinamo Minsk/

Slovan Bratislava - Balzan 3:1 (1:0)

Góly: 70. a 71. Šporar, 7. Čavrič - 77. Cadu

/prvý zápas: 1:2, do 3. predkola postúpil Slovan/

Alaškert Jerevan - Sutjeska Nikšič 0:0

/Oliver Práznovský (Jerevan) odohral celý zápas/

/prvý zápas 1:0, Alaškert Jerevan postupuje do 3. predkola/

KF Laci - Molde FK 0:2 (0:2)

Góly: 41. Aursnes (11m), 45. Strand

/prvý zápas 0:3, Molde FK postupuje do 3. predkola/

AEK Larnaka - Dundalk 4:0 (3:0)

Góly: 13. a 38. Tričkovski, 21. Tete, 87. Tomas

/prvý zápas 0:0, AEK Larnaka postupuje do 3. predkola/

FC Flora Tallinn - APOEL Nikózia 2:0 (2:0)

Góly: 32. Kams, 37. Poom

/prvý zápas 0:5, APOEL Nikózia postupuje do 3. predkola/

FC Valletta - HŠK Zrinjski Mostar 1:2 (0:1)

Góly: 56. Borg - 30. Barišič, 67. Filipovič

ČK: 50. Galič (Mostar)

/prvý zápas 1:1, HŠK Zrinjski Mostar postupuje do 3. predkola/

Slavia Sofia - Hajduk Split 2:3 (1:1)

Góly: 44. Ivanov (11m), 72. Jomov - 24. Jurič, 55. Caktaš (11m), 87. Vucur

/prvý zápas 0:1, Hajduk Split postupuje do 3. predkola/

Trakai - Partizan Belehrad 1:1 (1:1)

Góly: 10. Osipov - 45.+3 Miletič

ČK: 53. Soumah (Partizan)

/prvý zápas, 0:1, Partizan Belehrad postupuje do 3. predkola/

Lilleström - LASK Linz 1:2 (0:1)

Góly: 79. Olsen - 35. Goininger, 65. Tetteh

/prvý zápas 0:4, LASK Linz postupuje do 3. predkola/

BK Häcken - RB Lipsko 1:1 (0:0)

Góly: 85. Irandunst - 47. Bruno

/prvý zápas 0:4, RB Lipsko postupuje do 3. predkola/

Lincoln Red Imps - The New Saints 1:1 (1:0)

Góly: 41. Montesinos - 82. Ebbe

/prvý zápas 1:2, The New Saints postupuje do 3. predkola/

Apollon Limassol - FK Železničar Sarajevo 3:1 (1:1)

Góly: 2., 57. a 90. Papoulis (druhý z 11m) - 44. Zec

/prvý zápas 2:1, Apollon Limassol postupuje do 3. predkola/

Progres Niederkorn - Honvéd Budapešť 2:0 (1:0)

Góly: 21. De Almeida, 84. Marques

/prvý zápas 0:1, Progres Niederkorn postupuje do 3. predkola/

Sparta Praha - Spartak Subotica 2:1 (1:0)

Góly: 28. Šural, 66. Plavšič - 75. Čečarič (11m)

ČK: 90.+8 Šural - 82. Marčič (Subotica)

/Lukáš Štetina (Sparta) hral od 90.+6 min/

/prvý zápas, 0:2, Spartak Subotica postupuje do 3. predkola/

Admira Wacker - CSKA Sofia 1:3 (0:1)

Góly: 55. Bakiš - 14. a 53. Maurides, 80. Jorginho

/Boris Sekulič (CSKA) hral do 75. minúty/

/prvý zápas 0:3, CSKA Sofia postupuje do 3. predkola/

AIK Štokholm - FC Nordsjaelland 0:1 (0:1)

Gól: 29. Olsen

/prvý zápas, 0:1, FC Nordsjaelland postupuje do 3. předkola/

FC Vaduz - Žalgiris Vilnius 1:1 (1:0)

Góly: 34. Dossou - 66. Šimkovič

/Tomáš Malec (Vilnius) duel presedel na lavičke náhradníkov/

/prvý zápas 0:1, Žalgiris Vilnius postupuje do 3. predkola/

Atromitos - Dinamo Brest 1:1 (0:0)

Góly: 80. Manousos - 90.+5 Nechajčik

ČK: 63. Mujakič (Atromitos)

/prvý zápas 3:4, Dinamo Brest postupuje do 3. predkola/

Mariupoľ - Djurgarden 2:1 pp (1:1, 0:0)

Góly: 63. Pichaljonok, 97. Fomin (11m) - 77. Badji

/prvý zápas 1:1, Mariupoľ postupuje do 3. predkola/

Vikingur - Torpedo Kutaisi 0:4 (0:2)

Góly: 11. Lačný, 24. Kobachidze, 58. Azatsky, 81. Kapanadze

/Miloš Lačný odohral celý zápas a strelil gól, Marek Hlinka (obaja Kutaisi) odohral celý zápas/

/prvý zápas 0:3, Torpedo Kutaisi postupuje do 3. predkola/

Asteras – Hibernian 1:1 (0:1)

Góly: 56. Tsilianidis – 44. McGinn

/prvý zápas 2:3, Hibernian postupuje do 3. predkola/

Vitesse Arnhem - FC Viitorul 3:1 (1:0)

Góly: 23. Matavž, 48. Linssen, 77. Beerens – 50. Draguš

/Matúš Bero (Arnhem) hral do 57. minúty/

/prvý zápas 2:2, Vitesse Arnhem postupuje do 3. predkola/

Besiktas Istanbul - B36 Tórnshavn 6:0 (2:0)

Góly: 31., 61. a 79. Larin, 43. Erkin, 74. Özyakup, 90.+3 Love

/prvý zápas 2:0, Besiktas Istanbul postupuje do 3. predkola/

FC Kodaň – Stjarnan 5:0 (3:0)

Góly: 39., 47. a 75. Kenan, 4. Fischer, 24. Holse

/Ján Greguš (Kodaň) odohral celé stretnutie, Denis Vavro (Kodaň) hral od 46. minúty/

/prvý zápas 2:0, FC Kodaň postupuje do 3. predkola/

NK Maribor – Čichura 2:0 (0:0)

Góly: 70. Zahovič, 90.+6 Tavares

/prvý zápas 0:0, NK Maribor postupuje do 3. predkola/

FK Sarajevo - Atalanta Bergamo 0:8 (0:5)

Góly: 51., 70. a 86. Barrow, 14. a 28. Gomez, 18. Masiello, 38. Ahmetovič (vl.)

/prvý zápas 2:2, Atalanta Bergamo postupuje do 3. predkola/

HK Domžale - FC Ufa 1:1 (0:0)

Góly: 50. Bizjak – 87. Jokič

/prvý zápas 0:0, FC Ufa postupuje do 3. predkola/

FCSB - Rudar Velenje 4:0 (1:0)

Góly: 23. Tanase, 49. Morutan, 68. Coman, 90.+3 Benzar

/prvý zápas 2:0, FCSB postupuje do 3. predkola/

La Fiorita - Spartaks Jurmala 0:3 (0:2)

Góly: 26. a 66. Smith, 45.+2. Mihadjuk

ČK: 33. Righini (La Fiorita)

/prvý zápas 0:6, Spartaks Jürmala postupuje do 3. predkola/

KF Drita - Dudelange 1:1 (1:0)

Góly: 26. Limani – 46. Stumpf

ČK: 87. Mustafa (Drita)

/prvý zápas 1:2, Dudelange postupuje do 3. predkola/

Sarpsborg - St. Gallen 1:0 (1:0)

Gól: 31. Mortensen

/prvý zápas 1:2, Sarpsborg postupuje do 3. predkola/

Girondins Bordeaux - FK Ventspils 2:1 (1:0)

Góly: 9. Kamano, 48. Kounde – 65. Akyniemi

/prvý zápas 1:0, Girondins Bordeaux postupuje do 3. predkola/

Glasgow Rangers – Osijek 1:1 (0:0)

Góly: 53. Katič – 89. Barišič

/prvý zápas 1:0, Glasgow Rangers postupuje do 3. predkola/

AZ Alkmaar - Kairat Almaty 2:1 (1:1)

Góly: 41. Til, 90.+4 Koopmeiners (11m) – 28. Islamkhan (11m)

/prvý zápas 0:2, Kairat Almaty postupuje do 3. predkola/

Crusaders - Olimpija Ľubľana 1:1 (1:1)

Góly: 41. Heatley – 15. Kapun

/prvý zápas 1:5, Olimpija Ľubľana postupuje do 3. predkola/

Radnički Niš - Maccabi Tel Aviv 2:2 (1:2)

Góly: 44. a 58. Stanisavljevič – 33. Pankov (vl.), 38. Atar

/prvý zápas 0:2, Maccabi Tel Aviv postupuje do 3. predkola/

Újpest - FC Sevilla 1:3 (0:1)

Góly: 77. Zsótér – 35. a 50. Sarabia, 83. Muriel

/prvý zápas 0:4, FC Sevilla postupuje do 3. predkola/

Rio Ave - Jagiellonia Bialystok 4:4 (2:1)

Góly: 28. a 45.+3 Galeno, 63. Gelson, 84. Furtado – 56. a 79. Romanczuk, 6. Sheridan, 72. Pospíšil

/Marián Kelemen (Bialystok) odchytal celý zápas/

/prvý zápas 0:1, Jagiellonia Bialystok postupuje do 3. predkola/

FH Hafnarfjördur - Hapoel Haifa 0:1 (0:0)

Gól: 68. Elbaz

/prvý zápas 1:1, Hapoel Haifa postupuje do 3. predkola/

FC Burnley - Aberdeen FC 3:1 pp (1:1, 1:1)

Góly: 6. Wood, 101. Cork, 114. Barnes (11m) – 27. Ferguson

/prvý zápas 1:1, FC Burnley postupuje do 3. predkola/

Lech Poznaň - Šachťor Soligorsk 3:1 pp (1:1, 1:0)

Góly: 15., 94. a 118. Gytkjaer – 79. Laptev

ČK: 117. Ngome, 120. Bakaj, 120.+2 Rybak (všetci Soligorsk)

/Matúš Putnocký na lavičke pre náhradníkov – Július Szöke do 91. minúty/

/prvý zápas 1:1, Lech Poznaň postupuje do 3. predkola/

Valur Reykjavík - FC Santa Coloma 2:0 (0:0)

Góly: 52. Larusson, 63. Eirikson

/prvý zápas 0:1, Valur Reykjavík postupuje do 3. predkola/

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk