Espoo Blues našlo premožiteľa až v semifinále

SITA|10. dec 2008 o 22:40

Hokejisti Zürichu uštedrili v stredajšom semifinálovom stretnutí prvú prehru fínskemu šampiónovi Espoo Blues.

RAPPERSWIL. Hoci Lions nenastúpili vo svojej domácej aréne, ktorá bola obsadená iným podujatím, ale v neďalekom Rapperswile, nenechali nič na náhodu.

Od ôsmej minúty využili presilovku a hoci sa na začiatku 2. tretiny podarilo Lajunenovi vyrovnať, rozhodujúci náskok si "levy" vybudovali vďaka dvom gólom v 28. a 31. minúte. Kľúčový podiel na nich mali obaja Slováci v drese Zürichu, keď obranca Radoslav Suchý na oba prihrával a v 31. min na dvojgólový rozdiel upravil Peter Sejna. V záverečnej tretine si Zürich vďaka dvom gólom Alstona vypracoval aj náskok pred odvetou.

Semifinále - prvý zápas

Zürich SC Lions - Espoo Blues 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Góly: 8. Monnet (Pittis, Trudel), 28. Gardner (Blindenbacher, SUCHÝ), 31. SEJNA (SUCHÝ, Wischer), 38. Bühler (Pittis), 48. Alston (Bastl), 59. Alston (Geering) - 21. Lajunen (Keller, Sandell), 34. Sandell (Keller), 55. Nattinen (Lajunen).

Vylúčení na 2 min: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jozef Kubuš, Peter Országh - Rastislav Gajan, Tomáš Orolin (všetci SR), 6 100 divákov

Zürich: Sulander - Seger, SUCHÝ, Blindenbacher, Schelling, Geering, Schnyder, Cadonau, Gloor - Sejna, Gardner, Wichser - Pittis, Bühler, Trudel - Monnet, Bastl, Alston - Grauwiler, Krutov, Down.

Espoo: Brückler - Alanko, Kuoppala, V. Lajunen, Kokko, Rönnberg, Konttinen, Näkyvä - Rajamäki, Kähkönen, Sallinen - Sandell, Puustinen, Keller - Lammassaari, Uhlbäck, Miettinen - Nattinen, Lostendt, J. Lajunen.