Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dokičovej rozprávka na austrálsky spôsob

SITA|Publikované 28. jan 2009 o 11:03

Jedným z najpozitívnejších prekvapení tohtoročného Australian Open bola Jelena Dokičová.

MELBOURNE. Dvadsaťpäťročná Austrálčanka so srbsko-chorvátskymi koreňmi a úspešnou tenisovou minulosťou, ktorej kariéru však poznačili vzťahové peripetie s vlastným otcom, sa vrátila na veľkú tenisovú scénu vo veľkom štýle. Až 187. hráčka súčasného rebríčka WTA Tour najprv musela uspieť v internej austrálskej kvalifikácii, aby si s voľnou kartou vôbec vybojovala účasť v Melbourne.

V hlavnej súťaži sa z nej potom stala trojsetová triumfátorka. Takýmto spôsobom postupne vyradila Rakúšanku Tamiru Paszekovú a potom aj tri kvalitné nasadené hráčky: Rusku Annu Čakvetadzeovú (17.), Dánku Caroline Wozniackú (11.) a ďalšiu ruskú tenistku Alisu Klejbanovovú (29.), premožiteľku lanskej finalistky, Srbky Any Ivanovičovej. Jej spanilá púť sa skončila až vo štvrťfinále na rakete turnajovej trojky Dinary Safinovej, aj to po ďalšej trojsetovej dráme /4:6, 6:4, 4:6/. "Bolo to krásne a veľmi si to užívam. Diváci tu v Austrálii majú významný podiel na mojich dobrých výkonoch," poďakovala sa publiku za vytrvalé povzbudzovanie rodáčka z chorvátskeho Osijeku Dokičová a ďalej poznamenala: "Niekedy sa v tenise stáva, že jeden alebo dva zápasy môžu zmeniť vaše smerovanie alebo kariéru. Verím, že mne sa to prihodilo práve teraz v Austrálii."

Dokičová už kedysi dávno reprezentovala Austráliu. Ešte ako 17-ročná tínedžerka si v roku 2000 zahrala v semifinále WImbledonu a o dva roky neskôr bola svetovou štvorkou. Neskôr reprezentovala Srbsko a Čiernu Horu, no po problémoch s otcom Damirom sa odsťahovala a opäť sa vrátila k austrálskemu občianstvu. Jej súčasný prienik medzi elitu považujú austrálske médiá za malý zázrak. "Dokičovej rozprávka je na konci, ale dokonca aj Safinovej bolo ľúto, že ju zdolala," hlásal jeden z transparentov na Australian Open. "Jelena dosnívala, ale prehra nie je vždy len zlou správou," napísal Herald Sun. Melbournský Age pridal názor, že Dokičová vďaka predvedenej hre v Melbourne Parku patrí na veľkú tenisovú scénu, ale musí to potvrdiť aj na ďalších turnajoch. "The show must go on (Šou musí pokračovať - pozn.)," napísal The Age.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.