Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Djokovič označil čiarových rozhodcov za prežitok. Raz sa ich zbavíme, vraví

Djokoviča diskvalifikovali za napálenie loptičky do krku čiarovej rozhodkyne. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. okt 2020 o 19:46

Za incident s rozhodkyňou ho vylúčili z US Open.

BRATISLAVA. Ubehol už takmer mesiac od chvíle, čo Novak Djokovič napálil loptičku do krku čiarovej rozhodkyne Laury Clarkovej tak nešťastne, že ho to stálo vylúčenie z jedného z najväčších turnajov na svete.

Nevidí dôvod, aby boli súčasťou zápasov

Odvtedy sa svetová jednotka mentálne pozviechala a po predčasnom konci v osemfinále na US Open po piaty raz v kariére ovládla prestížny antukový turnaj v Ríme a momentálne je už vo štvrťfinále na Roland Garros v Paríži.

Ešte pred postupom medzi najlepšiu osmičku srbský tenista opäť prilial trochu oleja do ohňa vyhlásením, že čiaroví rozhodcovia sú prežitok a malo by ich celoplošne nahradiť tzv. jastrabie oko, čiže elektronický systém monitorujúci dopady loptičiek počas zápasov.

"Pri všetkej úcte k ľuďom aj tradíciám v tenise, dnešné technológie sú také pokročilé, že nevidím dôvod, aby čiaroví rozhodcovia boli súčasťou zápasov. Je to môj názor a hovorím to úprimne," povedal Novak Djokovič podľa webu essentiallysports.com.

Zberačov loptičiek na kurte chce

Zverenec Mariána Vajdu a Gorana Ivaniševiča už v tomto roku niekoľkokrát spôsobil rozruch v tenisovom svete, napríklad aj ako organizátor exhibičných turnajov série Adria Tour v Belehrade a Zadare, kde sa viacerí účastníci nakazili koronavírusom vrátane neho a jeho manželky.

Faktom však je, že z herného pohľadu je absolútny dominantný. Momentálne má zápasové skóre 35:1 a jediná prehra vlastne nebola prehrou, ale spomenuté vylúčenie z US Open.

Djokovič vyhral štyri z piatich turnajov na profiokruhu (Australian Open, Dubaj, New York, Rím), na ktorých sa zúčastnil, plus pomohol Srbom k triumfu v novej tímovej súťaži ATP Cupe v Austrálii.

"Rozumiem tomu, že technológie sú finančne náročné, takže je tu aj ekonomická stránka veci, ktorú treba zohľadniť. Celý svet sa však uberá týmto smerom a skôr či neskôr sa čiarových rozhodcov zbavíme. Moje úvahy sa netýkajú zberačov loptičiek. Tie deti by mali na zápasoch zostať," dodal Novak Djokovič.

Súvisiace články