9 - 1
(3:0, 4:0, 2:1)

MS v hokeji 2022: Dánsko atakovalo desiatku, o čisté konto prišlo v závere

Dánsko - Kazachstan, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022.
Dánsko - Kazachstan, ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|14. máj 2022 o 06:00 (aktualizované 14. máj 2022 o 15:34)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z MS v hokeji 2022: Dánsko vs. Kazachstan.

ONLINE prenos: Dánsko - Kazachstan, MS v hokeji 2022 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2021/2022
14.05.2022 o 11:20
Dánsko
9:1
60' minúta
Ukončený
Kazachstan
Prehľad
Góly a asistencie: 3. Bjorkstrand O. (Bau Hansen, Larsen), 5. Scheel, 5. Blichfeld (Ehlers, M. Lauridsen), 23. Storm (Ehlers, Jensen Aabo), 27. Jakobsen (Aagaard), 30. Blichfeld (Ehlers, M. Lauridsen), 40. Larsen (Bau Hansen, M. Lauridsen), 41. Regin (O. Lauridsen, Storm), 51. Blichfeld (M. Lauridsen) – 59. Savickij (Šestakov). Rozhodca: Ansons (LAT), Dehaen (FRA) – Niittyla (FIN), Zunde (LAT).
Prvý zápas 2. hracieho dňa skupiny A medzi Dánskom a Kazachstanom priniesol v helsinskej Ice Hall "veľký náklad" pre Kazachov, ktorý schytali od Kazachov až 9 gólov. Hetrikom sa v zápase blysol Joachim Blichfeld.
Koniec zápasu.
59:44
Prebiehajú posledné sekundy zápasu.
58:38
58:38
goalKazachstan dal gól! Tak hráči z azijského kontinentu sa dnes predsa presadili. Brankár Dahm si neudrží čisté konto, keď ho z prečíslenia dvich proti jednému prekonal v oslabeni KIRILL SAVICKIJ. Asistencia: Šestakov.
57:44
Vylúčenie v tíme Kazachstan:
Roman Starčenko – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
56:37
importantM. Lauridsen si vystúpil na os ihriska a strelou preveril Rumjanceva,
55:36
Kazachovia dobiedzali pred Dahmom, no ten si chce dnes jednoznačne udržať čisté konto.
54:32
Jensen strieľal znova veľmi nepresne.
52:35
V dnešnom zápase dal kazažský tréner priestor všetkým hráčom, pravdepodobne je to výsledok tej rezignácie celého mužstva.
52:08
Ilja Rumjancev – 2 min., zdržiavanie hry / brankár – hranie puku mimo lichobežníka.
51:57
Rumjancev kryje puk, dánsky tlak sa znova stupňuje.
50:03
50:03
goalDánsko dalo gól! Máme tu prvý hattrick! Jeho autorom je JOACHIM BLICHFELD, ktorý svojou ďalšou utešenou strelou prekonáva gólmana Kazachov už po tretikrát v zápase. Asistencia: Lauridsen M..
49:53
Pavel Akolzin – 2 min., nedovolené bránenie.
49:00
Je jasné, že stretnutie sa nám len dohráva, no je zaujímavé, že Kazachovia začali až v tejto chvíli korčuľovať a je ich vidieť na ploche.
47:44
Ehlers výborne prešiel dopredu, no jeho strela z veľkého náprahu skončila len na ochrannej sieti.
47:23
Dáni dnes hrajú veľmi dobre a aj preto vidieť na tvárach ich fanúšikov obrovskú spokojnosť.
46:35
Kazachovia sú sice vpredu a kombinujú s pukom, no do streleckej pozície sa nevedia dostať.
45:02
Vylúčenie v tíme Dánsko:
Oliver Larsen – 2 min., hrubosť.

Alichan Asetov – 2 min., sekanie.
43:49
Poulsen zahrozil aj v oslabení, no jeho strela z ľavého krídla mierila nad bránu.
42:58
Nikolaj Ehlers – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
42:10
importantAsetov zo samostatného nájazdu neprekonal Dahma, chýbali centimetre.
41:14
Možno by sme aj očakávali, že Dáni si už budú chcieť len "zahrať", aby si šetrili sily do ďalších zápasov, no tak sa nedeje, naďalej pokračujú vo svojej veľkej ofenzívnej aktivite.
40:44
40:44
goalDánsko dalo gól! Levy nepoľavujú a svoju korisť dnes úplne rozoberajú. Do streleckej listiny sa zapísal aj kapitán PETER REGIN, keď doťukol prihrávku Olivera Lauridsena za chrbát Rumjanceva. Asistencie: Lauridsen O., Storm.
40:17
Dáni vyhrali úvodné vhadzovanie prvej tretiny a snažili sa puk podržať, no následne ho stratili.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Dáni sa presadili v prostrednej časti až štyrikrát, Kazaši ani raz a tak na svetelnej tabuli po 40. minútach svieti priepastné skóre 7:0. Frustrácia Kazachov bola počas druhej tretiny už značná a je tak jasné, že v tretej tretiny už o nič nepôjde, Dáni sa bavia hokejom. Tretia tretina sa začne približne o 13:12.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:36
39:36
goalDánsko dalo gól! Pri signalizovanom vylúčení Kazachov prichádza gól do šatne. OLIVER LARSEN dostal prihrávku do druhej vlny a príklepom z útočnej modrej prekonal bezmocného Rumjanceva. Asistencie: Bau Hansen, Lauridsen M..
39:00
Posledná minúta do konca prvej tretiny.
38:06
Frustrácia Kazachov je už značná, teraz sa takmer o nič nesnažia.
36:13
importantZaujímavý protiútok Kazachov, keď sa mohol ku zakončeniu dostať pred bránou osamotený Segadějev.
35:32
Sledovali sme aj menšiu potýčku, ktorú vyvolal jeden z frustrovaných Kazachov.
34:27
Po súboji dvoch "obrov" spadol na ľad Bau Hansen. Zdá sa, že silovo je na tom lepšie Svedberg.
33:15
Tretia formácia Dánov zviera už vyše pol minútý Kazachov. Po Lassenovej strele sa rozvlnila sieť, no len tá bočná.
32:10
32:10
importantBlichfeld dorážal strelu jedného zo svojich spoluhráčov, no hattrick z toho zatiaľ nebude.
30:58
Bau Hansen strieľal po zemi príklepom. Rumjancev nechce pustiť ďalší puk za svoj chrbát.
29:56
29:56
goalDánsko dalo gól! Kazachovia inkasujú už 3. gól zo 4 oslabení. JOACHIM BLICHFELD ukázal opäť svoje majstrovstvo, keď strelou zápästím od modrej nedal šancu Rumjancevovi. Asistencie: Ehlers, Lauridsen M..
29:22
Nikita Michajlis – 2 min., podrazenie.
28:23
Dáni dnes cvičia Kazachov najmä v efektivite. Čo priležitosť, to hrozba pre Kazachov.
27:40
importantZa Dahmom zazvonila žrďka po prízemnej strele Orechova.
26:24
26:24
goalDánsko dalo gól! Kazachovia znova vyrobili obrovskú chybu vo vlastnom pásme a dali priležitosť Dánom, ktorý ju aj s dávkou šťastia využívaju. JULIAN JAKOBSEN posielal puk pred bránu, kde si ho Šutov vlastnou hokejkou zrazil za svoj chrbát. Asistencia: Aagard.
25:46
Až teraz sa podarilo dánskym levo usadiť v útočnom pásme.
24:45
Kazaši sa zatiaľ úspešne bránia, väčší tlak Dánov neprichádza.
24:15
23:38
Dáni opäť rýchlostne unikajú Kazachom, ktorých teraz krútia v útočnom pásme.
22:26
changeStriedanie v tíme Kazachstan:
z ihriska odchádza Andrej Šutov, prichádza Ilja Rumjancev.
22:26
22:26
goalDánsko dalo gól! Tak toto bolo čo? FREDERIK STORM jednou kľučkou v útočnom pásme vypojil z hry dvoch Kazachov a následne sa pohral aj so Šutovom, Dáni už vedú o štyri góly. Asistencie: Ehlers, Aabo.
21:32
importantKazachstan sa dostal do šance aj pri oslabení a to vďaka výbornému forčeku. Avšak Dahm chytá tak ako sme zvyknutí, výborne.
21:01
Dmitrij Ševčenko – 2 min., nedovolené bránenie.
20:13
Aj v úvode tejto tretiny sme sledovali ihneď rýchlu strelu Dánov a táto od Ehlersa nebola vôbec márna, no Šutov si pripisuje úspešný zákrok.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina zápasu medzi Dánskom a Kazachstanom nám priniesla 3 góly do siete Šutova. Dáni sa presadili za 5 minút až 3-krát a tak v podstate vymaľovali ďalší pribeh hry. Kazachovia sa ale s pribúdajúcimi minútami dostali viac do hry a v závere prvého dejstva boli Dánom vyrovnaným súperom. Je pred nami ešte 40 minút, všetko je otvorené. Prostredná tretina sa začne približne o 12:14.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
Dáni držia v závere prvej časti puk a nikam sa neponáhľaju.
18:46
Záver prvej tretiny sa nám kúskuje. Viackrát sme teraz sledovali zakázané uvoľnenia.
17:36
17:36
importantObrovská šanca Dánov, toto bola horná žrďka. Scheel sa predral až pred Šutova a strelou trafil len hornú žrď.
15:56
Dáni výborne vyčkávajú na to, čo ukážu Kazachovia pri rozohrávke, výborne blokujú stredné pásmo.
14:49
Zdá sa, že prvotný tlak dánskych levov opadol a sily na ľade sú čoraz viac vyrovnanejšie.
13:15
Aj štvrá lajna azíjského celku ukázala, že dokáže zvierať Dánov v útočnom pásme.
12:53
Kazaši sa síce dostali ku strele, no ňou sa sami vyháňajp z útočného pásma.
12:12
Tieto presilové hry by mohli Kazachov nakopnúť, no ani v tejto presilovej hre sa dostávajú len veľmi ťažko do útočného pásma.
11:15
Nikolai Meyer – 2 min., hákovanie.
10:33
Dáni sú po odohratom oslabení trochu viac stiahnutí, do hry sa dostávajú hráči, ktorý prehrávajú o 3 góly.
09:04
importantKazaši si to výborne rozohrali v útočnom pásme, ku zakončeniu sa dostal Svedberg. Dahm je však pozorný.
08:17
Kazachovia sa nevedia dostať do útočného pásma a čas presilovky sa im veľmi kráti.
7:31
Jesper Jensen Aabo – 2 min., podrazenie.
07:05
07:05
Iskričku nádeje v ofentíve teraz mali Kazachovia, no zakončenie bekendom smerovalo len nad dánsku svätyňu.
06:30
06:30
importantŠutov musel byť opäť na pozore, Dáni hrozia takmer z každej jednej príležitosti.
04:52
04:52
goalDánsko dalo gól! Tak toto je neskutočné! Kazaši nestíhajú za hrou Dánov a prehrávajú už o 3 góly. V presilovke to výborne rozhodil Ehlers, keď posielal puk na útočnú modrú. Tam si ho prebral JOACHIM BLICHFELD, ktorý strelou zápästím prekonal Šutova. Asistencie: Ehers, Lauridsen M..
4:10
Anton Sagadějev – 2 min., podrazenie.
04:01
Ihneď po druhom inkasovanom góle pre Kazachov si oddychový čas zobral hlavný tréner Yuri Mikhailis.
04:01
04:01
goalDánsko dalo gól! Kazaši robia vo vlastnom pásme obrovské chyby. Teraz si dvaja nerozumeli pri rozohorávke a poslali do samostatného nájazdu FELIXA SCHEELA, ktorý s týmto zakončením až za Šutova, nemal žiaden problém.
02:03
02:03
goalDánsko dalo gól! Tak toto bolo rýchle, Dáni už vedú. Výbornú útočnú aktivitu ukázal Bau, keď puk, ktorý si nahodil na zadné pleisklo dokorčuľoval a následne z uhla posielal pred bránu. Tam síce Šutov puk vyrazil, no len pred seba, kde bol nikým nekrytý PATRICK BJORKSTRAND, ktorý s ľahkosťou prekonáva kazažského brankára. Asistencie: Bau, Larsen.
00:44
Ani jedno z mužstiev sa nikam neponáhľa, no dánskej rozohrávke robí obrovský problém vysoký forček Kazachov.
00:12
Ihneď sme videli aj prvú strelu. Dáni sa poľahky dostali do pásma a Šutova preveril Blichfeld.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Dánsko: Dichow (Dahm) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Larsen, N. Jensen, Kristensen – Ehlers, Nielsen, Blichfeld – Storm, Scheel, Regin – Bjorkstrand, Bau Hansen, Meyer – Asperup, Jakobsen, Poulsen – Aagaard.
Trenér: Heinz Ehlers

Kazachstan: Rumjancev (Šutov) – Svedberg, Blacker, Orechov, Šalapov, Metalnikov, Beketajev – Šestakov, Saj. Danijar, Ševčenko – Michajlis, Valk, Rachmanov – Starčenko, Savickij, Sagadějev – Petuchov, Paňukov, Gurkov – Asetov, Akolzin.
Trenér: Yuri Mikhailis

Rozhodca: Ansons (LAT), Dehaen (FRA) – Niittyla (FIN), Zunde (LAT).
V úvode druhého hracieho dňa tohtoročných majstrovstiev sveta budeme sledovať zápas skupiny A medzi Dánskom a Kazachstanom. Pre obe mužstvá pôjde o prvý zápas na šampionáte, čiže zatiaľ nie je veľmi čo porovnávať, aj keď papierové predpoklady sú na strane Dánska. Paradoxom je, že obe mužstvá sa naposledy stretli ešte na MS v roku 2016. Vtedy sa z víťazstva radovali Dáni po výsledku 4:1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:20.

Tabuľka skupiny A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Dánsko atakovalo desiatku, o čisté konto prišlo v závere