14.05.2022 | Sk. A
1 - 2
(0:0, 1:2, 0:0)

MS v hokeji 2022: Slovensko tesne nestačilo na Nemecko

Slovensko - Nemecko, ONLINE prenos z druhého zápasu Slovenska na MS v hokeji 2022. (Autor: Sportnet)
Sportnet|14. máj 2022 o 10:30 (aktualizované 14. máj 2022 o 21:56)

Slovenskí hokejisti hrali svoj druhý zápas na MS v hokeji 2022 proti Nemcom. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Slovensko vs. Nemecko.

ONLINE: Slovensko - Nemecko, MS v hokeji 2022 LIVE

Majstrovstvá sveta Skupina A 2021/2022
14.05.2022 o 19:20
1:2
60' minúta
Ukončený
Nemecko
Prehľad
Góly a asistencie: 32. Pospíšil (Jánošík, Tamáši) – 22. Plachta, 27. Pföderl (Noebels).
Slováci prvý raz prišli o všetky body na turnaji v Helsinkách. Tesnú prehru už nezvrátili ani napriek viacerým tlakom či záverečnej hre bez Patrika Rybára. Nemecko sa úspešne rehabilitovalo za zápas s Kanadou. Práve s javorovými listami sa stretneme po dni voľna, teda v pondelok o 15:20 nášho času a bude to taktiež veľmi dôležitý duel z hľadiska postupových šancí do play-off šampionátu. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
59:08
importantSlovensko oddychový čas!
59:08
Naša hra je opäť kvalitná, no stále nám to nechce padnúť. Nemeckí hokejisti boli výborne nachystaní na bránenie power-play a zariadili zakázané uvoľnenie.
58:01
importantSlovensko hrá power-play!
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
56:44
importantNemecko oddychový čas!
56:09
Nemecký brankár uspel proti strele Tomáša Tatara.
55:59
Dobrá spolupráca Čerešňáka s Rosandićom. Prichádzame do fázy zápasu, kedy potrebujeme zásobovať Grubauera množstvom pukov.
importantReklamná prestávka.
55:13
Nemec urobil posledný bekhend, ktorým chcel zapojiť do hry Kristiána Pospíšila. Trafil korčule Plachtu.
54:21
Bojovnosť Pavla Regendu, keď sústavne visel na Timovi Stützlem a vo veľkej miere mu znepríjemňoval život.
53:19
Výmena pozície medzi Lantošim a Grmanom. Druhý menovaný dorážal jeho nastrelenie, čo si však ustrážil pozorný Grubauer.
53:02
Lantoši vyzýval spoluhráčov k aktivite pri prieniku do útočného pásma. Vyrobil z toho icing, ktorý vracia Nemecko k Patrikovi Rybárovi.
50:55
Tomáš Tatar obľubuje strely z kruhov, a teraz to bola jedna z nich. Lenže mu puk nesadol podľa predstáv, a tak to nebolo komplikované pre Grubauera.
50:31
Yasin Ehliz sa postaral o robotu Patrika Rybára.
50:00
Vstupujeme do posledných desiatich minút druhého vystúpenia na šampionáte. Slováci prehrávajú s Nemcami 1:2, ale stále je všetko otvorené.
49:37
Samuel Takáč vytiahol Slovákov do útočného pásma. V súboji jeden proti jednému si našiel miesto na koncovku spoza obrancu. Grubauer si poradil s týmto pokusom.
48:37
Rybár vyriešil nemeckú situáciu, ktorá možno aj smrdela tretím pukom v našej svätyni. Nedal si streliť puk medzi betóny.
45:29
Naša obranná zóna sa vyčistila vďaka avizovanému ofsajdu Nemcov, ktorí sa stiahli do stredu klziska. Máme priestor ísť na útočný výlet cez Šimona Nemca.
44:09
Čerešňák využíval clonu, ktorú Grubauerovi robil či už Regenda, ale sčasti aj Miloš Roman. Škoda, že tento puk nebol viac nepríjemnejší.
42:40
Nemecko hrá s piatimi hráčmi.
42:37
Kristián Pospíšil nechal vyniknúť Grubauera po výbornej bombe z pravého kruhu. Celkovo ale platilo, že sme neboli až takí strelecky aktívni, ako by sa patrilo.
41:47
Róbert Lantoši sa podujal vypáliť v tejto presilovke. Obrana Nemecka sa vyznačila dobrým bránením a strácame pásmo. K Rybárovi prikorčuľoval Peter Čerešňák.
41:26
Nemecko hrá so štyrmi hráčmi.
40:40
Tentoraz ide dvojnásobná početná výhoda na našu stranu. Perfektný časový úsek, ktorý by mohol byť nositeľom vyrovnávajúceho gólu na 2:2. Vyhrali sme vhadzovanie.
40:40
Vylúčenie v tíme Nemecko:
Moritz Müller – 2 min., zovretie puku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 21:03.
Skóre nám nerobí radosť, ale predvedená hra je skutočne veľmi dobrá. Najmä záverečná časť tretiny, kde sme dominovali a vypýtali si i presilovku. Jej takmer deväťdesiat sekúnd prenášame do tretej tretiny. Náš jediný strelec je zatiaľ Kristián Pospíšil.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:43
Kristián Pospíšil zakončoval na Grubauera, ktorý mu odpovedal lapačkou.
39:26
Maxmilian Kastner – 2 min., držanie.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:40
importantDvojité dorážky Michala Krištofa po priamom ohrození Adama Jánošíka! Grubauer pomáha Nemcom výraznou mierou!
37:18
V koncových minútach prostredného dejstva získavame hernú fazónu. Nemecko to muselo riešiť zakázaným uvoľnením.
37:07
Aj od nás končí puk na ochrannej sieti. Autorom bol Slafkovský.
36:18
Patrik Rybár zneškodnil zakončenie Nemcov a dorážku im nedoprial, keď sa vysunul z bránkoviska a zakročil hranou ľavého betónu.
35:16
Daniel Fischbuch neposunul Nemecko späť do dvojgólového vedenia. Puk z jeho hokejky rozvlnil ochrannú sieť nad bránkou.
34:42
Pripisujeme si kľúčový okamih na svoje konto. Ubránili sme presilovku o dvoch mužov, ktorá trvala osemdesiatpäť sekúnd.
34:21
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
33:57
Navrátilec Gachulinec posiela Nemcov preč z útočného pásma.
33:45
Slovensko hrá so štyrmi hráčmi.
33:28
Mislav Rosandić odpálil puk na druhú stranu ľadovej plochy. O chvíľku budeme hrať so štyrmi hráčmi.
32:57
importantTim Stützle potvrdil, prečo je hviezda! Ukážkovo sa prekľučkoval cez našich hokejistov, ale vo finále nevyzrel na Jakuba Minárika, ktorý sa poctivo vrátil a zastavil ho!
32:21
Vylúčenie v tíme Slovensko:
Michal Ivan – 2 min., sekanie.
31:57
Viacero hráčov Nemecka sa pokúšalo prepasírovať puk pomedzi Rybárove betóny. Hrdina z pekinskej olympiády zabral lapačkou.
31:45
Daniel Gachulinec – 2 min., vrazenie na mantinel.
31:16
31:16
goalSlovensko dalo gól! Konečne nám to spadlo za chrbát Grubauera. KRISTIÁN POSPÍŠIL raketovo obišiel bránku a nedal šancu brankárovi. Asistencie: Adam Jánošík a Alex Tamáši.
30:14
Šimon Nemec gólovo neprofitoval z roboty Juraja Slafkovského. Dával to do protipohybu Grubauera, ale nezapadlo to k druhej tyčke.
29:36
Rosandić na dva razy pretláčal puk do výhodnejšej pozície Lantošimu, ktorý nakoniec iba nahadzoval od striedačky dovnútra.
28:34
Rybár dlhým pasom hľadal v predných radoch Samuela Takáča. Zakázané uvoľnenie a návrat súpera do našej tretiny.
26:42
26:42
goalNemecko dalo gól! Prečíslenie Nemcov im prináša dvojgólové vedenie. Rybár prvý pokus LEONARDA PFÖDERLA likvidoval, ale druhý už nie. Asistencia: Marcel Noebels.
26:10
Rozhodne sa nemohol sťažovať Rybár na nedostatok roboty. Dostatočne ho preveril strieľajúci Jonas Müller. Náš brankár odolal.
25:41
Dvojica Slovákov zotrvala vo vlastnom medzikruží a vystopovala nemeckú prihrávku na vzdialenejšiu konštrukciu bránky.
25:07
Patrik Rybár ustál veľmi ťažkú situáciu. Nemecká hviezda Stützle ho neprestrelila.
23:46
Rosandić uplatňoval strelu. Vpredu číhal Lantoši. Nemci mu nedovolili čo i len pomyslieť na úspešný teč.
22:54
Michal Ivan prepadol pri práci v útočnom pásme a urýchlene sme museli putovať dozadu k Rybárovi. Prifrčal aj Gachulinec, ktorý zažehnal nebezpečenstvo.
22:25
Adam Liška v šanci. V rýchlosti zakončil striedanie streleckým pokusom na Grubauerovu lapačku, ktorou sa vyznamenal.
21:34
21:34
goalNemecko dalo gól! Škoda, od tejto chvíle prehrávame. Nemecko preniklo do útočnej akcie. Jánošík sa vrátil podporiť obrancov a od jeho hokejky putoval puk do našej siete. Gól pripísali MATTHIASOVI PLACHTOVI. Bez asistencie.
21:28
Juraj Slafkovský bol na kolenách a priamo to servíroval na hokejku Šimonovi Nemcovi, ktorý mohol odčiniť svoje vylúčenie, no nevystrelil.
20:53
Svižne sme sa vrátili zo šatne. Záver prvej minúty druhej tretiny bol v našej réžii, ale ku gólu neviedol.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 20:08.
Parádne tempo sme videli celú úvodnú tretinu. Ako my, tak aj Nemci vedeli hroziť, no vyslovene čisté gólové šance ešte neboli. Veľké plus na našu adresu je zvládnuté oslabenie.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
19:57
importantObetavý Samuel Takáč, ktorý vytlačil Nemcov z pásma!
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:07
Grman veľmi nestíhal, ale mal pri sebe Minárika, a ten zariadil naše prvé oslabenie pri zbytočnom vylúčení Nemca.
17:58
Šimon Nemec – 2 min., krosček.
17:29
V obranných radoch musíme pracovať naplno. Teraz sme úspešne blokovali strelu nemeckého útočníka Ehla.
16:45
importantProtismerné zakončenie Tomáša Tatara, na ktorého trpezlivo počkal, kým si nakorčuľuje do streleckej pozície Krištof!
16:10
Seider poslal puk na zakázané uvoľnenie. Nasťahujeme sa do útočnej tretiny. Buly v ľavom kruhu.
15:28
Jakub Minárik správne nastavil hokejku a tečoval nastrelenie Grmana. Viac práce ale Grubauer nemal.
14:22
Romanovi sa mohol vytvoriť strelecký priestor, no nechal puk za sebou a okamžite na to nenašiel reakciu v tesnej blízkosti stojaci Pavol Regenda.
13:48
Regenda sa zaháňal hokejkou po protivníkovi v snahe odňať mu puk z čepele hokejky.
13:06
Krištof vyvinul veľký tlak na nemeckého obrancu. Ten sa dopustil chybičky a ešte nášho útočníka podporil Róbert Lantoši.
12:44
Grubauera sme nakoniec prinútili zasahovať. Adam Jánošík vie vypáliť a dokázal to fanúšikom či už v hľadisku, alebo pri televíznych obrazovkách.
12:32
Liškovi súper dovolil iba nastreliť puk na zadný mantinel.
11:36
Úradoval betón Patrika Rybára. Potrebujeme vyviezť puk do bezpečnej zóny. Darilo sa nám to na okamih. Naši obrancovia už majú opäť plné ruky práce.
11:06
Romanovi chýbala rýchlosť, a to bola voda na mlyn nemeckých hráčov. Čerstvý šampión s Třincom pocítil tvrdosť súpera a ešte obišiel aj so zlomenou hokejkou.
10:00
Vynikajúci hokej v helsinskej Ice Hall. Slováci hrajú s Nemcami zatiaľ bez gólov, no tempo i nasadenie sú veľmi vysoké a má to grády aj v osobných súbojoch.
09:03
Jánošík urobil veľmi peknú individuálnu akciu. Po otočke na modrej čiare sa uvoľnil po pravej strane a Nemci pred ním doslova cúvli. Grubauer pomohol svojmu tímu.
08:04
Ivan nevedel skrotiť skackajúci puk pri Rybárovi, no nášmu obrancovi podal pomocnú ruku skúsenejší Mário Lunter a vyviezol ho ďalej.
07:27
Čerešňák sa nechal natlačiť na plexisklo, ale berieme puk a vyrážame do útoku. Slafkovský sa hlásil o gólovú bodku. Grubauer bol proti.
06:44
Budeme mať vhadzovanie pred gólmanom Grubauerom, ktorý už nevrátil puk do hry po koncovke zápästím Regendu.
06:13
Hokejka Lantošiho zapracovala v správnom čase, keď operoval medzi vlastnými kruhmi. Slováci však nenabrali smer útočné pásmo.
04:39
Grman zrámoval na útočnej modrej čiare Daniela Schmölza. Nemecký útočník sa iba ťažko zviechal z ľadu a putoval na lavičku. Bol to však pekný hit nášho mladíka.
04:07
Jonas Müller prestrelil švihom všetko, čo mu stálo v ceste. Rybár bol krytý hradbou tiel, ale našiel si puk vo výstroji, a to je dôležité.
02:44
Gachulinec s razantnou strelou, ale trafil priamo dobre postaveného Grubauera.
02:29
Samuel Takáč si nakorčuľoval do stredného pásma medzi striedačky a Grman mu adresoval puk aj s prispením mantinelu. Nemci si ho postrážili.
01:32
Grubauer mal znemožnený výhľad, pretože pred ním bojovali dvaja hráči. Adam Jánošík sa zaskvel výbornou ranou z modrej čiary, ale gól vo vzduchu nevisel.
01:14
importantRegenda si išiel za svojím cieľom, ktorým bol zisk puku! Opustil miesto za bránou Grubauera a vošiel do bránkoviska! Nevyšiel mu posledný bekhend!
00:31
Michal Krištof dostával puk za nemeckú obranu na Lantošiho, ktorý sa však nedostal k strele.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Rybár (Húska) – Čerešňák (A), Rosandić, Nemec, Ivan, Grman, Jánošík, Gachulinec – Lantoši, Krištof (A), Tatar (C) – Regenda, Roman, Slafkovský – Pospíšil, Tamáši, Lunter – Takáč, Minárik, Liška.
Trenér: Craig Ramsay.

Nemecko: Grubauer (Niederberger) – Seider, M. Müller (C), Holzer (A), J. Müller, Wissmann, Wagner, Bittner – Plachta, Stützle, Ehliz – Pföderl, Michaelis, Noebels (A) – Fischbuch, Loibl, Schmölz – Ehl, Kastner, Soramies.
Trenér: Toni Söderholm.
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní druhého zápasu na MS 2022 medzi Slovenskom a Nemeckom.

po ťažkom súboji s Francúzskom zvládlo vstup do turnaja. Nováčika zdolalo 4:2. Druhého protivníka si preštudovalo v priebehu prípravy na šampionát a získalo dve víťazstvá. Teraz sú to už iné duely a našich hokejistov čaká ďalšie náročné stretnutie.

Nemecko si neporadilo so silnou Kanadou a pripísalo si prehru 3:5. Nemci majú trochu menší čas na regeneráciu, ale na to sa veľmi nepozerá na takomto fóre. Hráčov trénera Söderholma určite povzbudzuje chuť oplatiť prípravné prehry a zabojovať o prvé šampionátové body.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:20.

Tabuľka skupiny A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2022»MS v hokeji 2022: Slovensko tesne nestačilo na Nemecko