Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Tenista ukázal fanúšikom na US Open prostredník. Neskôr si protirečil

Daniil Medvedev. (Autor: SITA - AP/Adam Hunger)
SITA|31. aug 2019 o 10:52

Rus sa v New Yorku nepredviedol v dobrom svetle.

NEW YORK. Ruský tenista Daniil Medvedev si v piatkovom zápase 3. kola dvojhry na štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku poradil so Španielom Felicianom Lópezom 7:6 (1), 4:6, 7:6 (7), 6:4.

Okrem vyrovnania vlastného grandslamového maxima sa však prezentoval aj mimoriadne arogantným správaním, či už k divákom na tribúnach, umpirovému rozhodcovi alebo podávačovi loptičiek, ktorý mu pribehol podať uterák.

Tenisoví fanúšikovia v hľadisku mu niekoľkokrát v stretnutí hlasným bučaním dali najavo, či si myslia o jeho vystupovaní. V pozápasovom rozhovore, ktorý by sa viac hodil do duelu zápasníkov než na tenisový turnaj US Open, vyhlásil, že triumfoval hlavne vďaka negatívne naladeným divákom.

"Chcem, aby ste všetci vedeli, kým pôjdete spať, že dnes večer som vyhral vďaka vašej energii," povedal 23-ročný rodák z Moskvy po stretnutí, ktoré sa skončilo až okolo polnoci miestneho času.

Publikum zareagovalo na Medvedeva posmešným spôsobom. Fanúšikom ukázal vystrčený prostredník.

Keď mu toto gesto jeden z divákov opätoval, víťaz nedávneho turnaja v Cincinnati dodal: "Čím viac to robíte, tým viac budem kvôli vám vyhrávať."

Keď Rusova "horúca hlava" s odstupom času vychladla, v neskorších rozhovoroch s novinármi si viackrát protirečil. Vyhlásil, že sa po skončení duelu zhováral s Felicianom Lópezom a jeho súper vzniknutú situáciu pochopil.

Na otázku, či sa nebojí, že v ďalších zápasoch bude publikum zakaždým naladené proti nemu, odvetil: "Ťažko na túto otázku odpovedať. Môžem iba povedať, že na sebe pracujem a dúfajme, že nabudúce budem lepší."

Zostih z predmetného zápasu:

Súvisiace články