Marek Čanecký

RRK Group Pierre Baguette Benzinol

+ 39 s

TLMAČE. Matúš Štoček získal titul majstra Slovenska v časovke.

Na spoločných MSR a MČR v cestnej cyklistike v Tlmačoch zdolal trasu dlhú 46 kilometrov za 56 minút a 43 sekúnd. Získal tak prvý titul medzi mužmi.

Druhý skončil Martin Jurík, ktorý na víťaza stratil 35 sekúnd. Trojnásobný šampión Marek Čanecký obsadil bronzovú priečku s mankom 39 sekúnd.

"Trať na papieri vyzerala veľmi jednoducho. V skutočnosti to také ľahké nebolo, pretože sa nedalo nikde oraziť. Dnes to bolo hlavne o hlave.

Po treťom kole som sa už lámal, ale vedel som, čo mám ísť a nakoniec to vyšlo tak, ako som dúfal. Na časovke budem mať nový dres.

Za víťazstvo som veľmi rád. Myslím si, že sme preto v tíme spravili dosť veľa, " povedal víťaz časovky a jazdec tímu ATT Investments.

Matúš Štoček sa stal majstrom Slovenska v časovke.
Matúš Štoček sa stal majstrom Slovenska v časovke. (Autor: Soňa Niková)

Kategóriu juniorov ovládol Dominik Dunár, ktorý polovičnú trať zvládol za 29 minút a 9 sekúnd.

"Cítim sa dobre. Bol som vo forme, aj keď pred dvoma týždňami som spadol na pretekoch vo Francúzsku a mal som problémy s pravým lakťom. Takže som si to musel doliečovať. Preto som improvizoval a snažil sa pripraviť na časovku.

Mal som dosť času na prípravu, pretože som si liečil lakeť, takže som nechodil na preteky, ale bol som viac-menej doma. Trať mi sadla, mám rád také dlhšie časovky," povedal Dunár.

Domov»Cyklistika»Suverénny Štoček získal prvý časovkársky titul, u juniorov triumfoval Dunár