Lucas Plapp

Austrália

Jayco - AlUla

+ 1:18 m

DESENZANO DEL GARDA. Taliansky cyklista Filippo Ganna z tímu Ineos Grenadiers sa stal víťazom 14. etapy pretekov Giro d´Italia, ktorou bola 31,2 km dlhá časovka z Castiglione delle Stiviere do Desenzano del Garda.

Celkový líder pretekov Slovinec Tadej Pogačar z tímu SAE Emirates priešiel do cieľa na druhom mieste s mankom 29 sekúnd a ešte viac zvýšil svoj náskok na čele.

Tretiu priečku obsadil Holanďan Thymen Arensman s mankom 1,07, štvrtý bol ďalší jazdec Ineosu Gerraint Thomas, ktorý sa tak posunul na celkovú druhú pozíciu pred Daniela Felipeho Martineza z Bory-hansgrohe.

Brit má na Pogačara manko 3:41 min. Kolumbijčanovi patrilo v cieli 14. miesto s odstupom 1:45 min a celkovo stráca na treťom mieste 3:56.

Časovka mala rovinatý charakter a Ganna bol najväčším kandidátom na triumf.

Dvojnásobný majster sveta v tejto disciplíne svoju pozíciu potvrdil a pripísal si celkovo siedmy triumf na domácom trojtýždňovom etapáku, prvý v tomto ročníku a premiérový od roku 2021.

"Musel som čakať dve hodiny na potvrdenie triumfu a sú to pre mňa emócie. V Taliansku som vyhral po dlhej dobe, navyše neďaleko môjho druhého domova. Dobrý pocit ešte umocňuje fakt, že Thomas a Pogačar mali motiváciu a išli veľmi dobre," povedal v cieli Ganna.

+ 5:17 m

Domov»Cyklistika»Časovku si podmanil britský tím. Pogačarovi na navýšenie náskoku stačilo druhé miesto