Alaphilippe nedal nikomu šancu a triumfoval, najlepším zo Slovákov opäť Kubiš

3. etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska 2024.
Fotogaléria (27)
3. etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska 2024. (Autor: Soňa Niková, okoloslovenska.com)
Sportnet, TASR|28. jún 2024 o 16:44 (aktualizované 28. jún 2024 o 18:17)

Na 161 km dlhej trati triumfoval pred svojim krajanom a tímovým kolegom Paulom Magnierom.

+ 1:14 min

DUBNICA NAD VÁHOM. Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe z tímu Soudal Quickstep zvíťazil v 3. etape pretekov Okolo Slovenska 2024.

Dvojnásobný majster sveta v závere 161,2 km dlhej etapy z Piešťan do Dubnice nad Váhom triumfoval o dve sekundy pred tímovým kolegom a krajanom Paulom Magnierom.

Pódium doplnil s rovnakým časom Novozélanďan Hamish Beadle (Team Novo Nordisk).

Najvyššie umiestnenie spomedzi Slovákov dosiahol Lukáš Kubiš z tímu Elkov - Kasper, ktorý obsadil 5. priečku s mankom sedem sekúnd.

"Záver, zhruba od piatich kilometrov pred cieľom, bol technický. Musím opäť pochváliť tímový výkon, ktorý bol perfektný, chalani nechali v závere dušu," uviedol Kubiš pre RTVS.

Dvadsaťštyriročný cyklista je dosiaľ najlepším Slovákom na podujatí: "Bol to jeden z cieľov, ktorý sme si stanovili."

Fotogaléria z 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska 2024

Druhým najlepším Slovákom bol v piatok Matthias Schwarzbacher, ktorý skončil 36. Trojnásobný majster sveta Peter Sagan finišoval na 85. priečke s mankom 52 sekúnd.

Na čele celkového poradia sa po tretej etape udržal Dán Anders Foldager (Jayco AlUla), pred Alaphilippeom má desaťsekundový náskok.