Clement Champoussin

Francúzsko

AG2R Citroën

+ 29 s

MONASTERIO DE TENTUDÍA. Víťazom stredajšej 17. etapy pretekov Vuelta a Espaňa sa stal kolumbijský cyklista Rigoberto Uran z tímu EF Education-EasyPost.

Červený dres celkového lídra si bez problémov udržal Belgičan Remco Evenepoel z tímu Quick-Step Alpha Vinyl.

Tridsaťpäťročný veterán Uran si pripísal prvý triumf na Vuelte a celkovo štvrtý na grandtourových pretekoch. Dvakrát už dokázal zvíťaziť na Gire a raz i na Tour de France.

Druhý skončil po 162,3 km z Araceny do Monasteria de Tentudia Francúz Quentin Pacher z Groupama-FDJ. V cieli sa takmer rozplakal.

"Záverečné stúpanie bola veľká bitka, držal som sa ako nikdy predtým. Mal som dobré nohy, je to frustrujúce. Naozaj som tomu veril," cituje ho web cyclismactu.net.

Tretiu priečku obsadil Španiel Jesus Herrada z Cofidisu s mankom dvoch sekúnd.

Etapu poznačila informácia o odstúpení druhého muža celkového poradia Primoža Rogliča. Slovinec z tímu Jumbo-Visma v utorok spadol v záverečných metroch 16. etapy a neobháji tak titul z predošlých troch ročníkov.

Trať mala prevažne rovinatý charakter, výnimkou bol úplný záver. Cieľ bol na vrchole druhej kategórie. Záverečné stúpanie malo 9,4 km s priemerným sklonom 5,2 %.

Kandidáti na celkové prvenstvo nechali bojovať o víťazstvo v etape únik, Evenepoel prišiel do cieľa na 14. priečke s mankom 5:11 min.

+ 6:51 min

Domov»Cyklistika»Kolumbijský veterán vyhral etapu na Vuelte, súpera takmer rozplakal