Klasiku Strade Bianche ovládol Pidcock, Sagan sa nezmestil do stovky

Tom Pidcock vyhral klasiku Strade Bianche 2023.
Tom Pidcock vyhral klasiku Strade Bianche 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. mar 2023 o 20:40

Teším sa na pekný súťažný týždeň v Taliansku, napísal Sagan pred Tirreno - Adriatico.

+ 14:18 min

BRATISLAVA. Prestížnu cyklistickú klasiku Strade Bianche 2023 vyhral Brit Tom Pidcock z tímu Ineos Grenadiers.

Druhý skončil Francúz Valentin Madouas (Groupama - FDJ) so stratou 20 sekúnd, tretí prišiel do cieľa Belgičan Tiesj Benoot (Jumbo - Visma), ktorý stratil 22 sekúnd.

Peter Sagan z tímu TotalEnergies prišiel do cieľa so stratou 14:18 min. Celkovo obsadil 103. priečku.

"Jedna vec, na ktorú si vždy rád spomeniem pri svojej poslednej účasti na Strade Bianche, sú skvelí fanúšikovia, ktorí dnes opäť povzbudili každého jazdca pelotónu a urobili z pretekov krásny deň," napísal Sagan na sociálnej sieti.

Slovenského cyklistu teraz čaká presun do Lido di Camaiore, kde sa v pondelok postaví na štart etapových pretekov Tirreno - Adriatico.

"Teším sa na pekný súťažný týždeň v Taliansku," dodal Sagan.

Domov»Cyklistika»Klasiku Strade Bianche ovládol Pidcock, Sagan sa nezmestil do stovky