134.

Peter Sagan

TotalEnergies

+ 10:09 min

GRENCHEN. Slovenský cyklista Peter Sagan tentokrát nebojoval o etapové víťazstvo na pretekoch Okolo Švajčiarska 2022. Nenadviazal tak na utorňajší triumf, ktorý bol už jeho osemnásty na tomto podujatí.

Trojnásobný majster sveta sa dlho držal vpredu, ale "osudným" sa mu stalo stúpanie Sattel. To vrcholilo 15 kilometrov pred cieľom a hoci malo len 3000 metrov, sklon 8,5 percenta spôsobil výrazne preriedenie pelotónu.

V samotnom závere si to o víťazstvo rozdali kamaráti a bývalí tímoví kolegovia.

Michael Matthews bol zrejme najväčším favoritom dojazdu, ale nevypracoval si najlepšiu pozíciu. A keď už sa naplno rozbehol, nestihnúť dobehnúť Daryla Impeyho. Napokon Juhoafričan vyhral o pol kolesa.

Pre skúseného Impeyho je to jubilejné 30. víťazstvo v kariére. Čakal naň dva roky a štyri mesiace, od jeho triumfu v časovke počas národného šampionátu.

"Som nadšený, bol to ťažký deň. S toľkými mladými chalanmi je to ťažké a po mojom vlaňajšom zranení som nevedel, či sa dostanem späť na vrchol.

Takže dosiahnuť konečne víťazstvo je niečo špeciálne. Mal som skvelú podporu od tímu a od mojej rodiny. Som naozaj šťastný," povedal v cieli víťaz, ktorý si vlani v máji zlomil panvovú kosť a musel dlho pauzovať.

+ 30:15 min

Domov»Cyklistika»Sagan záverečné stúpanie neustál, o víťazstvo bojovali kamaráti