3.

Alise Willoughbyová

USA

+ 0,759 s

GLASGOW. Romain Mahieu triumfoval v kategórii elite BMX na MS v cyklistike, ktoré v škótskom Glasgowe vyvrcholili záverečným súťažným dňom.

Vo finále zvíťazil s náskokom 0,142 sekundy pred krajanom Arthurom Pilardom, francúzsku dominanciu potvrdil bronzovou priečkou Joris Daudet.

V rovnakej disciplíne získala zlatú medailu Britka Bethany Shrieverová.

Strieborná Holanďanka Laura Smuldersová za ňou zaostala o 0,380 sekundy, bronzová Američanka Alise Willoughbyová mala manko 0,759 s.

V kategórii pretekárov do 23 rokov zvíťazil Švajčiar Filip Steiner, ktorého na pódiu doplnili Francúz Mateo Colsenet a Austrálčan Rico Bearman.

Argentínčan Thomas Maturano triumfoval medzi juniormi, jeho krajan Federico Capeloo obsadil striebornú pozíciu a Talian Tommaso Frizzarin bronzovú.

V kategórii žien do 23 rokov sa zo zlata tešila Francúzka Tessa Martinezová, ktorá triumfovala pred striebornou Britkou Emily Huntovou a bronzovou Austrálčankou Megan Williamsovou.

Lotyšská reprezentantka Veronika Sturiská zvíťazila medzi juniorkami. Striebro si odniesla Austrálčanka Sienna Palová, bronz Američanka Eva Corleyová.

Domov»Cyklistika»Francúzska dominancia na konci MS, zlato získala aj domáca Britka