Smial sa tomu aj komentátor. Mal rozbehnúť šprint, no vyhral etapu

Juan Sebastián Molano vyhráva záverečnú etapu pretekov Vuelta a Espaňa 2022.
Juan Sebastián Molano vyhráva záverečnú etapu pretekov Vuelta a Espaňa 2022. (Autor: La Vuelta/ twitter)
Sportnet|11. sep 2022 o 20:30

Celkovým víťazom sa stal Remco Evenepoel.

+ 0 s

MADRID. Víťazom poslednej 21. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa 2022 sa stal Juan Sebastián Molano z tímu UAE Emirates.

V šprintérskej koncovke mal rozbehnúť šprint pre Pascala Ackermanna, ale napokon to skončilo tak, že práve Kolumbijčan dvíhal ruky nad hlavu.

"Skvelá práca tímu UAE Emimrates. Tak čo, vykukne tam ešte Pascal Ackermann alebo vyhrá Juan Molano? Molano sa blíži do cieľa a ... on to vyhral. Tak neviem ako toto mali vymyslené," zasmial sa komentátor Štěpán Straka.

Druhý finišoval Mads Pedersen, tretí bol spomenutý Ackermann.

Už pred etapou bolo zrejmé, že celkový triumf získa Remco Evenepoel, ktorému stačilo prísť do cieľa. Predchádzajúcim Belgičanom, ktorý na Vuelte získal červený dres, bol Freddy Maertens. Podujatie vyhral pred 45 rokmi.

Záverečná etapa tohtoročnej Vuelty bola zároveň poslednou etapou na podujatiach tzv. Grand Tour v kariére pre dvojicu veteránov.

Španiel Alejandro Valverde a Talian Vincenzo Nibali ohlásili po sezóne koniec kariéry a pred štartom im ostatní pretekári vytvorili slávnostnú uličku.

+ 7:45 min

Domov»Cyklistika»Smial sa tomu aj komentátor. Mal rozbehnúť šprint, no vyhral etapu