Jack Haig

Austrália

Bahrain - Victorious

+ 12 s

CASTRO DE HERVILLE. Francúzsky cyklista Clément Champoussin z tímu Ag2r Citroën sa stal víťazom sobotnej 20. etepy Vuelty a Espaňa.

Na trase zo Sanxena do Castro de Herville dlhej 202 km uspel v záverečnom úniku o šesť sekúnd pred Slovincom Primožom Rogličom (Jumbo-Visma), tretí bol Brit Adam Yates (Ineos Grenadiers) so stratou 8 sekúnd.

Vedenie v celkovej klasifikácii si udržal Roglič. Pred druhým Španielom Enricom Masom Nicolauom z Movistaru vedie o 2:38 minúty, tretí je Austrálčan Jack Hiag z Bahrainu Victorious (+4:48).

Po horských previerkach síce čakalo na jazdcov viac ako tritisíc výškových metrov, ale charakter trate bol miernejší ako v predchádzajúcich dňoch. Už v úvode sa do úniku dostala početná skupina, v ktorej figuroval aj Champoussin.

Postupne sa čelo rozdelilo a dotiahli sa ďalší pretekári vrátane Rogliča a Yatesa.

Asi šesť kilometrov pred cieľom zaútočil Yates, ale Roglič s ďalšími zareagovali. Tri a pol kilometra bojovali okrem spomenutej dvojice aj Mas (Movistar), Haig (Bahrain Victorious), Gibbons (UAE Emirates) a Champoussin.

Ten sa však 1500 metrov pred cieľom utrhol, nikto na jeho únik nezareagoval a 23-ročný Francúz dosiahol svoj životný výsledok.

+ 8:14 min.

Domov»Cyklistika»Životný výsledok mladého Francúza. Zdolal Rogliča a vyhral etapu na Vuelte