Cibulková sa postarala o prekvapenie, vyradila turnajovú jednotku

Dominika Cibulková vyhrala po dnešku nad Radwaňskou štyri z doterajších 11 vzájomných meraní síl. (Autor: SITA)
Sportnet|1. máj 2016 o 23:14

Slovenka si v prvom kole turnaja v Madride poradila s Poľkou Agnieszkou Radwaňskou.

MADRID - 1. kolo:

(dotácia 4 771 360 eur, antuka)

Dominika CIBULKOVÁ (SR) - Agnieszka Radwaňská (1-Poľ.) 6:4, 6:7 (3), 6:3

/za 157 minút/

MADRID. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa v prvom kole dvojhry na prestížnom turnaji WTA v Madride postarala o prekvapenie.

Po kvalitnom bojovnom výkone vyradila najvyššie nasadenú Poľku Agnieszku Radwaňskú 6:4, 6:7 (3), 6:3.

V šestnásťfinále bude čeliť dvadsaťdvaročnej Francúzke Caroline Garciovej.

Zlepšila vzájomnú bilanciu

Cibulková získala na antuke v španielskej metropole najcennejší skalp od vlaňajšieho návratu na dvorce po operácii achilovky. Radwaňská je aktuálnou svetovou dvojkou. Slovenka jej odplatila prehru z marcového turnaja v kalifornskom Indian Wells a zlepšila vzájomnú bilanciu na 4:7.

V zápase veľmi dobrej úrovne obe hráčky nastrieľali štyridsaťtri víťazných úderov. Cibulková viedla 6:4 a 5:3, ale tradičnej rivalke z Poľska dala šancu na návrat do zápasu. Radwaňská po víťaznom tajbrejku v druhom sete viedla na začiatku rozhodujúceho tretieho dejstva 2:0, no Cibulková obrat nepripustila.

V koncovke vďaka sústredenej nátlakovej hre získala päť zo šiestich gemov a v treťom sete využila všetky štyri brejkbaly, ktoré mala k dispozícii.

Má istotu 65 bodov

Celkovo v stretnutí až jedenásťkrát získala podanie súperky, svoje odovzdala v ôsmich prípadoch. Slovenka využila druhý mečbal pri servise poľskej hráčky.

Cibulková sa Radwaňskej revanšovala za nedávnu prehru 3:6, 6:3, 5:7 v marcovom Indian Wells, kde v treťom sete viedla 4:1 aj 5:2 a za stavu 5:3 pri súperkinom podaní nepremenila mečbal.

Za madridský postup do druhého kola už má istotu 65 bodov do rebríčka a odmeny 28 220 eur brutto.