Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Cibulková si vôbec nepripúšťala možnosť prehry

SITA|Publikované 27. apr 2008 o 06:14

BRATISLAVA 27. apríla (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková, ktorá v sobotu na antuke v Sibamac aréne NTC nechtiac začala napálením loptičky do empajru, rovnako ako vo februárovom brnianskom ...

BRATISLAVA 27. apríla (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková, ktorá v sobotu na antuke v Sibamac aréne NTC nechtiac začala napálením loptičky do empajru, rovnako ako vo februárovom brnianskom súboji s Češkou Petrou Cetkovskou prehrávala v pozícii jednotky fedcupového tímu s dvojkou súpera 2:5 v prvom sete, ale toto dejstvo si ešte dokázala pripísať. Osemnásťročná z Piešťan pochádzajúca finalistka nedávneho turnaja WTA Tour v Amelia Island na Floride sa tentoraz dvakrát včas chytila proti Uzbečke Irode Tuľaganovovej (7:6 /4/, 7:5). V druhom dejstve sa dostala zo stavu 1:3. Magdaléna Rybáriková predtým zdolala Akgul Amanmuradovovú 7:6 (4), 6:2 a hostiteľky majú v stretnutí o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie 2009 reprezentačných družstiev žien tri mečbaly.

"Tuľaganovová spočiatku strieľala a padalo jej to tam. Vyrukovala na mňa v tempe a plnou silou. Ja som po tom skreči v Charlestone takmer dva týždne nehrala, mala som pár dní voľno a toto určite bol vhodný nový rozbeh, hoci začiatok mi zďaleka nevyšiel podľa predstáv. Vtedy s takým niečím ťažko niečo narobíte, ale bola to moja chyba. Vôbec som totiž neočakávala, že by sa to mohlo vyvíjať takto. Teraz už viem, že som na to mala byť pripravená. Stále som však verila v možnosť obratu. Išla som loptičku za loptičkou a zvládla som to. Hovorila som si, že musím začať lepšie returnovať a dostať ju do výmen - taký bol kľúč k víťazstvu. Súperka postupne prestávala vládať, ale celkovo bola nepríjemná. Nepripúšťala som si však, že by som mohla prehrať. Aj v tom spočíva sila dobrej hráčky," upozornila 31. tenistka renkingu D. Cibulková.

Zverenkyňa Vladimíra Pláteníka si práve bojovnosťou v Pohári federácie - heroickým košickým vzdorovaním Srbke Jelene Jankovičovej či dvakrát Češke Nicole Vaidišovej, vyslúžila priazeň slovenských fanúšikov. Mohla si ju vychutnať aj v sobotu: "Aspoň sme fantastickému publiku ponúkli napínavý zápas. Atmosféra bola vynikajúca. Chcem sa všetkým divákom poďakovať za to, že nás prišli podporiť. Dúfam, že sme ich nesklamali a nájdu si cestu do hľadiska aj na program druhého dňa."

Cibulková sa v nedeľu o 16.00 h stretne s Amanmuradovovou, ktorá je od čipernej Slovenky vyššia o 29 cm. "Dnes sa mi zdala byť ešte mohutnejšia, než som si ju pamätala. Potvrdilo sa, že má ťažkopádnejší pohyb. Dúfam, že ju dokážem rozbehať. Ľavý stehenný sval, s ktorým som nedávno mala problémy, je v poriadku. Proti Tuľaganovovej sa mi hýbalo dobre. Síl mám vďaka dôkladnej kondičnej príprave dostatok."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.