Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Cibulková chce v Moskve zaútočiť na elitnú pätnástku

Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 17. okt 2011 o 10:27

Slovenská tenistka sa v pondelok vrátila do elitnej dvadsiatky. Na turnaji v Moskve si trúfa aj na semifinále.

MOSKVA. Dominika Cibulková chce na poslednom turnaji sezóny v Moskve nadviazať na úspešne vystúpenie z Linzu, kde postúpila až do finále a zakončiť rok v prvej svetovej dvadsiatke.

Zverenka chorvátskeho trénera Željka Krajana nastúpi na miliónovom Kremlin Cupe v 1. kole v utorok proti Slovinke Polone Hercogovej, s ktorou má bilanciu 1:1.

Na tohtoročnom Wimbledone slovinskú jednotku zdolala hladko v dvoch setoch, no vo štvrťfinále turnaja v Soule ťahala za kratší koniec.

"Po dobrých výkonoch v Linzi som namotivovaná a chcem sa so sezónou rozlúčiť úspešným výsledkom. Je totiž rozdiel, či zakončíte rok na 20. mieste, alebo v tretej desiatke. V Moskve som bola už dvakrát vo štvrťfinále. Ak mi vydrží dobrá forma z Linzu, verím, že v tomto roku by som sa mohla v ruskej metropole dostať aj ďalej a v rebríčku zaútočiť na prvú pätnástku. Dôležité bude, aby som bola fit," povedala Cibulková.

Slovenská tenistka sa v pondelok vrátila do elitnej dvadsiatky, keď v rebríčku WTA predstihla Nemku Juliu Görgesovú, Srbku Anu Ivanovičovú i Talianku Robertu Vinciovú.

Slovenská jednotka dokázala v Linzi otočiť tri zápasy, v ktorých prehrala prvý set a opäť potvrdila povesť veľkej bojovníčky.

"Najťažšie to bolo v úvodnom kole proti Britke Baltachovej, keď som ušla z dvoch mečbalov. V zápasoch s Erraniovou a Rodionovovou som zbytočne prehrala prvý set, no nedeprimovalo ma to. Postupne som sa dostala do svojho tempa a začala hrať dobrý tenis. Najviac ma potešil výkon v semifinálovom dueli proti Lucii Šafářovej, kde som nemala žiadne výkyvy. Mrzí ma, že vo finále proti Petre Kvitovej mi nefungovalo prvé podanie, po druhom servise Peťa častokrát zakončovala víťazným returnom a získavala dôležité fiftíny."

Súvisiace články