Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

České tenistky veria vo výhru v Bratislave

Na snímke český fedcupový tenisový tím, zľava Lucie Šafářová, Barbora Záhlavová-Strýcová, Petra Kvitová a Květa Peschkeová pózuje po tlačovej konferencii pred víkendovým zápasom 1. kola svetovej skupiny Pohára federácie proti Slovensku 2. februára 2011 v (Autor: TASR)
SITA|2. feb 2011 o 13:35

Slovenské tenistky v domácom prostredí posledné štyri zápasy vyhrali, ale Češky ešte nikdy nezdolali.

BRATISLAVA. České tenistky majú pred víkendovým štvrťfinálovým stretnutím 1. kola Pohára federácie 2011 reprezentačných družstiev žien v Bratislave so Slovenskom veľmi dobrú náladu.

Kvarteto Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Barbora Záhlavová-Strýcová a Květa Peschkeová sa v Národnom tenisovom centre pripravuje už od pondelka.

Slovenky síce v domácom prostredí ťahajú šnúru štyroch víťazstiev, ale Češky ešte nikdy v troch zápasoch Fed Cupu nezdolali. České tenistky pripravili v apríli 2007 v Bratislave domácemu družstvu aj jeho jedinú prehru v NTC. Český fedcupový tím by na víťaznej vlne so Slovenskom rád pokračoval aj ďalej.

Prestížny duel

"Samozrejme, že tento duel vnímame ako prestížny, a tak k nemu budeme aj pristupovať. Pokúsime sa dosiahnuť ďalší víťazný zápas vo Fed Cupe a budeme radi, ak táto séria bude pokračovať," reagovala Barbora Záhlavová-Strýcová. K nej sa obdobnými vyhláseniami pridali aj jej tímové kolegyne Petra Kvitová a Lucie Šafářová.

Češky v Bratislave naposledy nastúpili v apríli 2007, kapitán Petr Pála si na tento duel rád spomína. V tom čase bol pri tíme v pozícii manažéra.

"Vtedy sa v Bratislave hralo na antuke. Teraz to bude iný povrch, takže si myslím, že toto bude najhlavnejší rozdiel medzi týmito súbojmi. Postavenie hráčok oboch tímov vo svetovom rebríčku je v podstate totožné, to by nemalo v stretnutí hrať žiadnu úlohu," poznamenal Pála.

Dobrú formu bude chcieť pred bratislavským publikom potvrdiť aj Petra Kvitová. Na nedávnom grandslamovom Australian Open sa dostala do štvrťfinále, odmieta však, že by to bolo jej najlepšie tenisové predstavenie v kariére.

"Netvrdím, že som v Austrálii hrala najlepší tenis, hoci som sa prebojovala až do štvrťfinále. Napokon aj Dominika Cibulková odohrala v Austrálii veľmi dobré zápasy. So súperkami sa poznáme veľmi dobre, vieme, čo dokážu hrať a budeme na ne dobre pripravené. Dúfame, že počas víkendu splníme ciele, s ktorými sme pricestovali do Bratislavy," zdôraznila Petra Kvitová.

Silná fanúšikovská podpora

Češky budú mať v Bratislave silnú fanúšikovskú podporu, na tribúnach NTC by malo ich malo povzbudzovať 500 až 600 fanúšikov. Nie veľmi príjemné spomienky na slovenskú metropolu má špecialistka na štvorhru Květa Peschkeová.

V apríli 2000 pri turnaji základnej skupiny Fed Cupu ju poštípala včela na ruke. Vtedy sa zápas medzi Slovenskom a Českom hral v Inchebe, o víťazstve tímu spoza rieky Moravy rozhodla záverečná štvorhra. "Najlepšie na celej tejto smole bola správa na oficiálnom internetovom portáli WTA Tour, kde som sa dozvedela, že ma v Bratislave pohrýzol pes," dodala s úsmevom Květa Peschkeová.

Súboj Slovensko - Česko sa v NTC hrá v sobotu a v nedeľu 5. a 6. februára. Postupujúce družstvo si v aprílovom semifinále Fed Cupu zmeria sily s úspešným zo súbežného antverpského duelu Belgicko - USA. Slovenky by hrali u súpera bez ohľadu na výsledok spomenutého štvrťfinále v rovnakej časti "pavúka".

Súvisiace články